Trwa ładowanie...

22 września komunikacja miejska za darmo!

Nie trzeba będzie kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM, WKD i KM oraz płacić za pozostawienie samochodu na parkingach P+R

22 września komunikacja miejska za darmo!
dkh6yfj
dkh6yfj

22 września - w Dzień bez Samochodu - nie trzeba będzie kasować biletów w metrze, autobusach, tramwajach i pociągach SKM, WKD i KM oraz płacić za pozostawienie samochodu na parkingach P+R.

*Zobacz także: Kino Praha w internecie. Legalne filmy za darmo! *

Dlaczego warto oszczędzić czas i korzystać ze środków transportu bardziej przyjaznych dla środowiska? Auto, którym podróżuje średnio 1,3 pasażera, emituje ok. 140 g/km dwutlenku węgla na osobę, natomiast autobus, którym jedzie średnio 80 osób – tylko 11 g/km na osobę (tramwaje i metro w ogóle nie emitują dwutlenku węgla, autobusy poruszają się po buspasach a tramwaje po wydzielonych torowiskach). Autobus wiozący 80 osób zajmuje na drodze powierzchnię ok. 27 metrów kwadratowych, do przewiezienia tej samej liczby osób potrzeba aż 62 samochodów, które zajmują aż 400 metrów kwadratowych drogi.

To już 13 edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (obchodzonego pod hasłem „Podróż samochodem = stracony czas i pieniądze, stres, korki, hałas oraz spaliny”), który promuje komunikację miejską, zwracając uwagę na konsekwencje nadmiernego ruchu samochodowego w miastach.

dkh6yfj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkh6yfj
Więcej tematów