Trwa ładowanie...

"20 złotych podwyżki? To dowcip." Oburzeni lekarze zaprotestują przed Sejmem

Kolejna grupa zmierza na Wiejską.

"20 złotych podwyżki? To dowcip." Oburzeni lekarze zaprotestują przed Sejmem
dn3ts5u
dn3ts5u

Kolejni protestujący zmierzają przed Sejm. Tym razem na Wiejskiej odbędzie się pikieta pracowników medycznych - Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip - podkreślają organizatorzy.

1 lipca Jarosław Kaczyński ogłosił na Kongresie PIS-u w Przysusze, że likwidacja NFZ to projekt na następną kadencję. Jak w obliczu takiej decyzji będzie wyglądać sieć szpitali? O to martwią się medycy, którzy w środę zamierzają wziąć udział w manifestacji. Organizatorem wydarzenia jest Porozumienie Zawodów Medycznych, które przygotowało obywatelski projekt wzrostu wynagrodzeń. Podpisało się pod nim prawie 240 tysięcy osób.

– Propozycja ministerstwa dotycząca wzrostu płac młodych lekarzy jest nie do przyjęcia – mówi wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów Krzysztof Hałabus. – Według proponowanych stawek lekarz rezydent ma dostać 20 złotych podwyżki miesięcznie. To jest dowcip. Oczekujemy tego, by nasze pensje wynosiły tyle, co na Słowacji czy w Czechach, gdzie lekarz rezydent otrzymuje dwie średnie krajowe, a lekarz specjalista, także w Rumunii, otrzymuje trzy średnie krajowe.

Pikieta wystartuje o godzinie 14, uczestnicy wyrusza spod Sejmu na Plac Trzech Krzyży. W proteście obok młodych lekarzy mają uczestniczyć także ratownicy, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psychologowie kliniczni i dietetycy.

Źródło: MediumPubliczne/bedacmlodymlekarzem.pl

dn3ts5u

Oprac. Karolina Pietrzak

dn3ts5u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn3ts5u
Więcej tematów