Trwa ładowanie...

14. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego

To największy przegląd kina hiszpańskiego na świecie!

14. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego
d3qcnwb
d3qcnwb

W najbliższy czwartek (20 marca) rozpoczyna się 14. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego – największy przegląd kina hiszpańskiego na świecie. Warszawska edycja festiwalu odbędzie się w kinach Luna oraz Muranów i potrwa do 27 marca.

W Polsce kino hiszpańskie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym dowodem jest frekwencja na każdym z kolejnych przeglądów, rosnąca z roku na rok - mówią organizatorzy - W tym roku festiwal zawita do Warszawy oraz 6 największych polskich miast: Krakowa, Gdańska, Łodzi, Wrocławia, Katowic oraz Poznania.

Zobacz także: 4. Bazar Książki

W tegorocznym programie, w ramach sekcji NOWE KINO HISZPAŃSKIE zaprezentowanych zostanie 13 tytułów odzwierciedlających bogactwo hiszpańskiego kina. Aż 12 z nich będzie pokazanych w Polsce po raz pierwszy. Ponadto w tym roku przygotowano także NAJLEPSZE FILMY HISZPAŃSKIE Z KATALOGU MAÑANY – najciekawsze produkcje z ubiegłych edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

d3qcnwb

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 20 marca o godz. 20.30 w warszawskim kinie Muranów. Festiwal otworzy „15 lat i 1 dzień”, film w reżyserii Gracii Querejety, laureat nagrody za Najlepszy Film i za Najlepszy Scenariusz na Festiwalu Kina Hiszpańskiego w Maladze. Po projekcji organizatorzy zapraszają na koktajl, którego sponsorem jest Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce.

Limitowana pula biletów w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Muranów. Szczegółowy program festiwalu, opisy filmów oraz informacje o biletach można znaleźć na stronie organizatora .

d3qcnwb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qcnwb
Więcej tematów