Trwa ładowanie...

1001 wolontariuszy będzie pomagać na ŚDM w Warszawie

Dni w Diecezjach potrwają w całym kraju od 20 do 25 lipca.

1001 wolontariuszy będzie pomagać na ŚDM w Warszawie
d22iclr
d22iclr

Rekrutacja wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w Warszawie została zakończona. Wybrano w sumie tysiąc jeden osób. W stolicy spodziewane jest 30 tysięcy pielgrzymów. Później pojadą oni na spotkanie z papieżem do Krakowa.

To zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy, którzy przyłączali się do pracy przy ŚDM ze względu na Jana Pawła II. Ich główne zadanie to zapewnienie profesjonalnej pomocy uczestnikom, gościom i turystom podczas Dni w Diecezji - spotkania, które poprzedzi ŚDM w Krakowie z papieżem Franciszkiem.

Zadania wolontariuszy

Przestrzeni zaangażowania jest bardzo dużo, więc każdy wolontariusz będzie miał swój odcinek, za który będzie odpowiadał - powiedziała Marta Kukowska z Centrum Myśli Jana Pawła II, która była jedną z osób werbująca pomocników. Wolontariusze będą odpowiadali za sprawną informację i podstawowe bezpieczeństwo gości na terenie Warszawy. Będą też zajmować się pielgrzymami na lotnisku, na dworcach, w metrze, w stołecznych kościołach i podczas wydarzeń kulturalno-społecznych.

Jedną z wolontariuszek jest Katarzyna Osior. - To będzie kolejne takie przedsięwzięcie w moim życiu i już nie mogę się doczekać, kiedy wszystko się rozpocznie - mówi wolontariuszka. Jest przekonana, że także ten, kto pomaga, wyciąga dla siebie jakieś korzyści, chociażby zdobywając nowe umiejętności. Wolontariusze przechodzą teraz szkolenia, między innymi z pierwszej pomocy i komunikacji międzykulturowej.

d22iclr

30 tysięcy pielgrzymów

W stolicy w całe przedsięwzięcie zaangażowani są czterej organizatorzy. Ze strony kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska, stronę samorządową reprezentują: Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza.

Dni w Diecezjach potrwają w całym kraju od 20 do 25 lipca. W Warszawie jest spodziewane 30 tysięcy pielgrzymów. Później pojadą oni na spotkanie z papieżem do Krakowa.

Źródło: (IAR)

d22iclr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22iclr
Więcej tematów