Trwa ładowanie...

10-milionowy pasażer obsłużony na Lotnisku Chopina w tym roku

Tym razem obyło się bez flash mobu

10-milionowy pasażer obsłużony na Lotnisku Chopina w tym roku
dtavpvw
dtavpvw

Kolejny okrągły wynik na Lotnisku Chopina. Dzisiaj, w piątek 5 grudnia, port lotniczy obsłużył 10-milionowego pasażera w tym roku. Adam Połomski, któremu przypadł zaszczyt bycia jubileuszowym pasażerem, nie został tym razem zaskoczony podobnym flashmobem, jaki zorganizowano dla półmilionowego pasażera Dreamlinera. Przypomnijmy, Maciej Kołodziej, który wykupił lot do Nowego Jorku został przywitany na lotnisku śpiewająco - przez aktorów Teatru Roma, przebranych za pracowników lotniska.

Pan Maciej otrzymał wówczas tzw. upgrade do LOT Business Class, a także voucher na dowolną podróż z regularnej siatki LOT-u o wartości 787 złotych. Otrzymał również kartę uprawniającą do wstępu do salonów Executive Lounge na Lotnisku Chopina oraz zaproszenie na premierę polskiej wersji musicalu „Mamma Mia!”.

dtavpvw

10-milionowy pasażer lotniska, Adam Połomski, również otrzymał miłe niespodzianki. Szczęśliwy podróżny przyleciał do Warszawy linią lotniczą Qatar Airways z Doha. Po wylądowaniu został powitany muzyką, deszczem z confetti i deserowymi babeczkami. Lotnisko Chopina uhonorowało pasażera kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu do salonów Executive Lounge, zaś Qatar Airways przyznał mu bilet lotniczy na dowolnie wybranym kierunku w nadchodzącym sezonie letnim. Pozostali pasażerowie rejsu z Doha także otrzymali drobne upominki, a wszystkie osoby znajdujące się tego dnia na lotnisku częstowane były czekoladowymi przysmakami.

W pierwszym roku działalności lotnisko obsłużyło około 10 tys. pasażerów. Teraz mamy ich tysiąc razy więcej– mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor lotniska – Dziś symbolicznie honorujemy pana Adama, ale chcemy podziękować w ten sposób także wszystkim osobom, które skorzystały z Lotniska Chopina w tym roku i przyczyniły się do przekroczenia magicznej granicy 10 milionów.

Dyrektor lotniska podkreśla, że osiągnięcie tego wyniku w 2014 r. było trudniejsze niż przed rokiem, ponieważ drugi największy przewoźnik w porcie wrócił na lotnisko w Modlinie. Zeszłoroczny rekord w dużej mierze zawdzięczaliśmy Ryanair’owi, który przez dziewięć miesięcy operował na Lotnisku Chopina po zamknięciu Modlina. Przewoźnik ten generował nam ponad 10 proc. całego ruchu. Dzisiaj go nie mamy, a mimo to liczba obsłużonych pasażerów w październiku i listopadzie wskazuje na wzrost na poziomie 8 proc. Jest to efekt bardzo dobrych wyników innych przewoźników – wskazuje Michał Kaczmarzyk.

dtavpvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtavpvw
Więcej tematów