Trwa ładowanie...
dp94zss

Artur Zawisza potrącił rowerzystkę w Warszawie. Jest opinia biegłego

Prokuratura uznała, że potrącenie rowerzystki przez byłego posła Artura Zawiszę zakwalifikowane zostanie jako wypadek. Do akt wpłynęła opinia biegłego z zakresu medycy sądowej. Poszkodowana doznała obrażeń na okres powyżej 7 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest opinia biegłego ws. wypadku Artura Zawiszy w Warszawie
Jest opinia biegłego ws. wypadku Artura Zawiszy w Warszawie (East News, Fot: Grzegorz Banaszak)
dp94zss

Pod koniec października Artur Zawisza potrącił rowerzystkę w Warszawie. Kobieta trafiła do szpitala. Okazało się, że były poseł PiS nie powinien wsiadać za kierownicę, bo stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że wcześniej jeździł pod wpływem alkoholu. Były polityk nie wyrobił ponownie stosownych dokumentów.

Artur Zawisza potrącił rowerzystkę w Warszawie. Opinia biegłego

Prokurator powołał biegłego z zakresu medycyny sądowej, który właśnie wydał opinię dotyczącą obrażeń u rowerzystki. Okazało się, że pokrzywdzona doznała zranienia na okres powyżej 7 dni - podaje PAP. W związku z tym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Trwają czynności w sprawie i uzupełnianie materiału dowodowego. Prokuratura nie chce informować o szczegółach.

dp94zss

Opinia w sprawie obrażeń rowerzystki jest o tyle ważna, że może mieć wpływ na surowość przestępstwa. W przypadku, gdy poszkodowana osoba dozna zranienia trwającego do 7 dni, wówczas jest mowa o lekki, uszczerbku na zdrowiu. Jeśli powrót do zdrowia zajmuje więcej niż tydzień wtedy mamy do czynienia ze średnim uszczerbku. W takim wypadku za spowodowanie wypadku w ruchu grozi do 3 lat więzienia.

Artur Zawisza z zarzutem za wypadek. Usłyszy kolejny?

Kobieta po wypadku przeszła operację, która trwała cztery godziny. Rowerzystce rekonstruowano też kolano. Doznała również złamania barku. Ogólnie obrażenia okazały się znacznie poważniejsze niż początkowo przypuszczano. Na razie Zawisza usłyszał zarzut kierowania samochodem bez prawa jazdy po odebraniu uprawnień. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do dwóch lat.

dp94zss

Borys Budka atakuje Jakiego. Jest reakcja europosła PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp94zss

Podziel się opinią

Share
dp94zss
dp94zss
Więcej tematów