Trwa ładowanie...

Warszawa. Protest medyków. Przed Sejmem znów powstanie białe miasteczko

W najbliższą sobotę w południe ma odbyć się manifestacja medyków w Warszawie. Protestujący mają przejść sprzed gmachu Ministerstwa Zdrowia przed budynek Sejmu, gdzie powstać ma białe miasteczko.

Share
Strajk medyków. Białe miasteczko powstanie przed Sejmem
Strajk medyków. Białe miasteczko powstanie przed SejmemŹródło: PAP, fot: Piotr Nowak
d3ruct4

Na 11 września medycy zaplanowali manifestację, która przejdzie ulicami Warszawy. Zamierzają również zorganizować białe miasteczko na wzór tego, które powstało 14 lat temu podczas protestu pielęgniarek.

Jak podaje RMF FM, przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Ochrony Zdrowia są gotowi nawet na trwający kilka tygodni protest w białym miasteczku przed Sejmem. To ma zacząć działać w sobotę, gdy odbywać się będzie manifestacja medyków. Ich główny postulat to zwiększenie wydatków na zdrowie w Polsce.

Przedstawiciele personelu medycznego zapowiadają, że protest będzie trwał tak długo, aż ich głos zostanie wysłuchany oraz liczą na to, że dołączą do nich pacjenci.

d3ruct4

Protest medyków. Białe miasteczko przed Sejmem

Medycy nie wykluczają, że mogą jeszcze zmienić swoje plany, pod warunkiem, że do soboty z przedstawicielami Komitetu Protestacyjno-Strajkowego spotka się minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Protestujący są bardzo zdeterminowani. Sytuacja jest coraz gorsza - mówi w rozmowie z RMF FM Agnieszka Serwan-Hałabuz, przewodnicząca Regionu Mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Centralnym punktem "białego miasteczka" ma być duży namiot, w którym codziennie mają odbywać się konferencje prasowe i debaty na temat ochrony zdrowia.

Organizatorzy protestu domagają się jak najszybszego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 8 proc. PKB wzrostu wynagrodzeń medyków i liczby świadczeń finansowanych z NFZ.

"Horrendalny pomysł". Wrzawa po słowach Tomasza Grodzkiego. Adam Bielan komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ruct4

Podziel się opinią

Share
d3ruct4
d3ruct4
Więcej tematów