Trwa ładowanie...
d16vrbv

Warszawa: policja odzyskała skradzione komórki i karty telefoniczne

Policja odzyskała około 20 tys. kart do telefonów komórkowych oraz kilkanaście komórek - część łupu skradzionego w kwietniowym napadzie na TIR-a. Na warszawskiej Pradze zatrzymano 8 osób.

d16vrbv
d16vrbv

Do napadu doszło na początku kwietnia w Warszawie. Ciężarówka, należąca do jednego z przewoźników, została stuknięta przez volkswagena golfa. Gdy kierowca TIR-a wysiadł, został napadnięty przez czterech mężczyzn, którzy wsadzili mu na głowę worek, związali i wywieźli nad rzekę.

Bandyci - grożąc pistoletem - zmusili kierowcę do wydania kodów zabezpieczających do ciężarówki (bez nich nie dałoby się uruchomić auta). Jeszcze tego samego dnia policja znalazła spalone samochody - volkswagena i ciężarówkę.

Z TIR-a skradziono 6 tys. telefonów komórkowych, akcesoria oraz ok. 30 tys. kart SIM Plus.

Wśród zatrzymanych w Warszawie znaleźli się m.in. członkowie jednej rodziny - dwóch braci, kuzyn i matka. Przy jednej z zatrzymanych osób znaleziono pistolet gazowy przerobiony na ostrą amunicję, z domowej roboty tłumikiem.

Podejrzewanym osobom grozi do 12 lat więzienia. Wartość odzyskanych przedmiotów policja szacuje na ok. 2 mln zł. (jask)

d16vrbv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16vrbv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj