Trwa ładowanie...

Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka" czeka na rozbiórkę rurociągu. Będzie działać do połowy listopada

Dodatkowy rurociąg, który pompuje ścieki do oczyszczalni "Czajka" będzie funkcjonować tylko do 15 listopada br. O tym, co stanie się później z nieczystościami w Warszawie mówili przedstawiciele Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Share
 Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka" czeka na rozbiórkę rurociągu. Będzie działać do połowy listopada
Źródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d1aqzoe

- Do końca października ogłosimy przetarg na rozbiórkę rurociągu – powiedział w piątek rzecznik KZGW Sergiusz Kieruzel.

Wyjaśnił, że awaryjny bypass przestanie działać w połowie listopada, ponieważ to termin, w którym ma zostać usunięta awaria uszkodzonych kolektorów pod dnem Wisły.

d1aqzoe

Takie zobowiązanie złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. – Do tej pory ze strony MPWiK nie było sygnałów o możliwości przesunięcia tego terminu – zaznaczył Kieruzel.

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Awaryjny rurociąg, ułożony na moście pontonowym na Wiśle, od 50 dni pompuje ścieki do oczyszczalni "Czajka". Z wyliczeń spółki wynika, że każdy dzień działania konstrukcji kosztuje Wody Polskie ok. 50 tys. zł.

Zaprojektowanie i budowa dwóch ponad kilometrowych rurociągów kosztowało ok. 35 mln zł. Przy inwestycji pracowało ok. 500 osób.

d1aqzoe

Rzecznik Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Kieruzel dodał na piątkowej konferencji, że dla porównania, naprawa rurociągu na odcinku 100 m prowadzona przez MPWiK ma kosztować 30 mln zł.

Budowa bypassa została sfinansowały Wody Polskie. Szef rządu Mateusz Morawiecki zapowiedział, że spółka dostanie zwrot kosztów z rezerwy celowej w budżecie państwa.

Według informacji Wód Polskich, budowa tymczasowego rurociągu pozwoliła na przepompowanie niemal 8 mln metrów sześciennych ścieków do oczyszczalni "Czajka".

Dwa dni temu funkcjonariusze CBA weszli do wydziału zarządzania kryzysowego stołecznego ratusza i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zabezpieczyli dokumentację dotyczącą awarii oczyszczalni ścieków „Czajka” na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Źródło: interia.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aqzoe

Podziel się opinią

Share
d1aqzoe
d1aqzoe
Więcej tematów