Trwa ładowanie...

Wiadomo, ile kosztował tymczasowy rurociąg w Warszawie

Budowa i instalacja rurociągu do przesyłu ścieków przez Wisłę w Warszawie pochłonęły łącznie 41 milionów złotych. Instalacja powstała w wyniku awarii w oczyszczalni ścieków Czajka.

Share
Wiadomo, ile kosztował tymczasowy rurociąg w WarszawieŹródło: East News
d4muq1t

Należy podkreślić, że instalacja ma charakter tymczasowy i będzie działać około dwóch miesięcy. Jak podaje RMF FM, naprawa uszkodzonych kolektorów, biegnących pod dnem Wisły wymaga nakładów rzędu 13 mln złotych.

Wysokie koszty realizacji projektu wynikają m.in. z faktu, że była przeprowadzana pod presją czasu, gdyż władze Warszawy usiłowały jak najszybciej usunąć skutki awarii. Ogromne rury ściągano z Finlandii, a pompy m.in. z Francji.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaznacza, że dodatkowe naciski na ratusz wywierali polityczni przeciwnicy KO. - Presja czasu wynikała z jednej strony tego, że wszyscy chcieliśmy, żeby tę awarię usunąć jak najszybciej, ale z drugiej strony też ta awaria została użyta przez rządzących jako pewien symbol. Było bardzo dużo przesady, paniki, która spowodowała, że ta presja była znacznie większa - twierdzi.

d4muq1t

Instalację awaryjnego rurociągu zorganizowały Wody Polskie wspólnie z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jak podaje RMF FM, obie organizacje od ponad tygodnia nie są w stanie przedstawić faktur, dokumentujących wydatki na przedsięwzięcie.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Budują zamek w środku pola. Budowla robi ogromne wrażenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4muq1t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4muq1t
d4muq1t
Więcej tematów