Trwa ładowanie...

Warszawa. Brutalny mord na Woli. Kajetan P. usłyszy dzisiaj wyrok

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. Trzy lata temu w spalonym mieszkaniu na warszawskiej Woli znaleziono rozczłonkowane ciało młodej kobiety. Podejrzany o tę zbrodnię Kajetan P. zbiegł. Policjanci zatrzymali go po dwóch tygodniach poszukiwań - na Malcie. W piątek mężczyzna usłyszy wyrok sądu.
Share
Warszawa. Kajetan P. usłyszy w piątek wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa na Woli
Warszawa. Kajetan P. usłyszy w piątek wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa na WoliŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d30r9s3

Proces Kajetana P. trwał 13 miesięcy i zakończył się w ubiegły czwartek. Sąd zdecydował, że rozprawy będą się odbywać za zamkniętymi drzwiami m.in. ze względu na drastyczny charakter sprawy, ale też kwestie dotyczące zdrowia psychicznego oskarżonego. Uczestniczyli w nim jedynie prokurator, dwoje obrońców oskarżonego i przedstawiciele rodziny zamordowanej kobiety. Wszystkich uczestników procesu obowiązuje tajemnica.

Zobacz także: Zabił i poćwiartował swoją ofiarę. Teraz usłyszał akt oskarżenia

Przypomnijmy, że 3 lutego 2016 roku w mieszkaniu przy ul. Potockiej na Żoliborzu w Warszawie wybuchł pożar. Strażacy dokonali wtedy makabrycznego odkrycia. Znaleźli rozczłonkowane zwłoki kobiety.

d30r9s3

Kajetan P.: poczułem, że muszę zabić człowieka

Okazało się, że to ciało 30-letniej tłumaczki Katarzyny J. Kajetan P. przyjechał do mieszkania kobiety przy ul. Skierniewickiej na Woli w Warszawie pod pretekstem rozpoczęcia nauki języka włoskiego. Zadał jej kilka ciosów nożem w szyję. Zwłoki rozczłonkował, zapakował do torby podróżnej i plecaka, a potem przewiózł taksówką do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Tam próbował zatrzeć ślady i wzniecił pożar.

Zobacz także: Nieoficjalnie: Kajetan P. cierpi na ciężką, dziedziczną chorobę psychiczną

Po dwóch tygodniach poszukiwań został zatrzymany na Malcie. W prokuraturze przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył, że poczuł, iż "musi zabić człowieka" i "przekonać się, że życie ludzkie nie jest więcej warte niż świni i komara". Powiedział, że zabójstwo było „elementem planu samodoskonalenia, pozbywania się własnych słabości”.

d30r9s3

Dwie sprzeczne opinie biegłych

Opinie biegłych psychiatrów i psychologów dotyczące stanu zdrowia psychicznego Kajetana P. były sprzeczne. Pierwszy zespół ekspertów, który badał mężczyznę, uznał, że jest on całkowicie niepoczytalny. Drugi orzekł, że podejrzany działał "w warunkach ograniczonej poczytalności". Ta druga ekspertyza sprawiła, że prokuratorzy zdecydowali się wnieść akt oskarżenia.

Zobacz też: Prokuratura nie daje za wygraną. Kolejny akt oskarżenia przeciwko Kajetanowi P.

Jaki wyrok wyda sąd? Może on uznać winę oskarżonego i skazać go nawet na dożywocie - o co wnosiła prokuratura. Sędziowie mogą także, ze względu na ograniczoną poczytalność oskarżonego, złagodzić karę. Mogą także uznać pierwszą opinię biegłych i umorzyć postępowanie.

d30r9s3

Podziel się opinią

Share
d30r9s3
d30r9s3
Więcej tematów