Trwa ładowanie...
d1rkkq6
warszawa

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Rząd chce wybudować rurociąg na Wiśle

- Premier zdecydował o budowie alternatywnego rurociągu. Ścieki z lewej strony Wisły zostaną przerzucone na prawy. Uda się to zrealizować w ciągu najbliższych dni. Służby państwowe odegrają swoją rolę - mówił na konferencji prasowej Michał Dworczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Na zdjęciu szef KPRM Michał Dworczyk
Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Na zdjęciu szef KPRM Michał Dworczyk (PAP, Fot: PAP/Radek Pietruszka)
d1rkkq6

- Wybudujemy most pontonowy na Wiśle, przez który przejdzie rurociąg z lewego na prawy brzeg Wisły - poinformował z kolei minister obrony narodowej. W Kancelarii Premiera późnym wieczorem obradował sztab kryzysowy w związku ze skażeniem wody w Wiśle.

- Wojsko Polskie jest gotowe do wybudowania tej inwestycji. Wsparcie będzie także ze strony wojsk chemicznych. Jesteśmy także gotowi na sytuację w Płocku - zapewnimy bezpieczeństwo mieszkańcom miasta - dodał Mariusz Błaszczak.

d1rkkq6

Na konferencji prasowej po sztabie kryzysowym wystąpił: Michał Dworczyk (szef KPRM), Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Henryk Kowalczyk (minister środowiska) oraz Mariusz Błaszczak (minister obrony narodowej).

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków Czajka. "Rozmawiamy z władzami Warszawy"

- W obliczu katastrofy ekologicznej, którą może spowodować zrzut ścieków, premier Morawiecki jest informowany na bieżąco. Od awarii minęły 2 doby, a władze miasta stołecznego nie podjęły jednoznacznych decyzji co do działań - stwierdził Dworczyk. Szef KPRM zapowiedział na piątek rozmowy z przedstawicielami ratusza oraz miejskimi spółkami. - Jutro podamy konkretne daty co do kolejnych naszych akcji - zaznaczył.

Dworczyk zapewnił także, że rząd jest w stałym kontakcie z władzami miasta. - Ale ta sytuacja nie dotyczy tylko stolicy, ale także miast leżących na północ od miasta - przyznał Dworczyk. - W najbliższych godzinach kontakt roboczy będzie nawiązany i kontynuowany. Bez władz Warszawy nie da się zlikwidować tego problemu - dodał szef KPRM.

d1rkkq6

Warszawa. Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka"

Każdej sekundy do Wisły trafia 3 tys. litrów ścieków z uszkodzonej instalacji warszawskiej oczyszczalni "Czajka”. We wtorek rano doszło do awarii jednego z kolektorów przesyłającego ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Wówczas uruchomiono kolektor zapasowy. Jednak w środę on także uległ awarii. Od tego momentu ścieki są wtłaczane prosto do Wisły.

Inspekcja Ochrony Środowiska zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez MPWiK w Warszawie "w związku z ponad dobowym opóźnieniem poinformowania służb o wystąpieniu poważnej awarii i zagrożeniu zanieczyszczeniami komunalnymi z Warszawy" - poinformowała Agnieszka Borowska, rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rkkq6

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d1rkkq6

Podziel się opinią

Share
d1rkkq6
d1rkkq6
Więcej tematów