Trwa ładowanie...
djgenm4

Wandale zdewastowali grób Charles'a de Gaulle'a

Wandale zdewastowali grób generała Charles'a de Gaulle'a w Colombey na wschodzie Francji. Według miejscowych władz incydent raczej nie miał podłoża politycznego. Politycy potępili zajście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja Francja
Policja Francja (PAP/EPA, Fot: OLIVIER ANRIGO)
djgenm4

Władze Colombey poinformowały na Twitterze, że w sprawie wszczęto dochodzenie oraz że dotychczas nikogo nie zatrzymano. Według mediów francuskich wandale podeptali grób słynnego polityka i zniszczyli krzyż będący częścią nagrobka.

Incydent spotkał się z potępieniem ze strony francuskich polityków. - Hańba tym, którzy zdewastowali grób generała de Gaulle'a. To cios w patriotyczne serce - napisał na Twitterze minister ds. wydatków publicznych Gerald Darmanin.

djgenm4

De Gaulle uważany jest za jednego z najważniejszych polityków francuskich XX wieku. Stał na czele emigracyjnego rządu Francji walczącego z hitlerowskimi Niemcami podczas drugiej wojny światowej, doprowadził do zakończenia wojny w Algierii w 1962 roku i był twórcą V Republiki.

Jako prezydent, który to urząd piastował przez 10 lat do 1969 roku, odrzucał koncepcję amerykańskiej i radzieckiej globalnej dominacji, dając Francji niezależny głos na arenie światowej - pisze Reuters.

De Gaulle zmarł w 1970 roku.

djgenm4

Podziel się opinią

Share
djgenm4
djgenm4
Więcej tematów