Trwa ładowanie...

Walki na Ukrainie. Giną cywile

Na wschodzie Ukrainy trwają walki z prorosyjskimi separatystami. Ukraińskie wojsko zdobywa kolejne miejscowości. Bojówkarze jednak wciąż wspierani są przez Rosję.

Share
Walki na Ukrainie. Giną cywile
Źródło: AFP, fot: Bulent Kilic
d16dcqx

W ciągu ostatniej doby, Ukraińcom udało się zdobyć miejscowość Pantelejmonowka. Siły operacji antyterrorystycznej okrążają Donieck. Trwają walki na jego przedmieściach. Ponadto, separatyści ostrzeliwują budynki, są ofiary wśród ludności cywilnej.

Separatyści kilka razy atakowali pozycje ukraińskiej armii. Żołnierzy ostrzelano z minomiotów w miejscowości Stukaława. Z broni ciężkiej ostrzelali również posterunek przy miejscowości Pieski. Potem próbowali szturmować pozycję Ukraińców. Wojsko odparło atak.

Bojówkarze kilka razy ostrzelali też kontrolowane przez Ukraińców lotnisko w Ługańsku. Ostrzał prowadzono z wyrzutni rakiet Grad. Ukraińcy mówią też o ostrzale ich pozycji prowadzonym z terytorium Federacji Rosyjskiej.

Rosjanie ostatniej nocy kilka razy atakowali ogniem artyleryjskim pozycje Ukraińców. Rosyjskie pociski spadały w okolicach miejscowości Makarowo i Kamysznoje. Ponadto z terytorium Rosji wciąż dostarczana jest terrorystom broń i amunicja.

d16dcqx

Podziel się opinią

Share
d16dcqx
d16dcqx
Więcej tematów