Trwa ładowanie...
d1h1b83
Wałęsa zabrał głos po wystąpieniu Kaczyńskiego. "Pan jest głównym winowajcą tego nieszczęścia"

Wałęsa zabrał głos po wystąpieniu Kaczyńskiego. "Pan jest głównym winowajcą tego nieszczęścia"

Jarosławowi Kaczyńskiemu puściły nerwy podczas sejmowej debaty. Z mównicy popłynęły brutalne słowa, o tym, kto odpowiedzialny jest za katastrofy smoleńską. Inne zdanie w tej sprawie ma były prezydent Lech Wałęsa. - Nieszczęście smoleńskie i wszelkie błędy wtedy popełnione obciążają przede wszystkim pana - zarzucił liderowi partii rządzącej.
Share
d1h1b83

Wystąpienie prezesa PiS nie mogło obejść się bez komentarza byłego prezydenta, którego współpracownikiem kiedyś był dzisiejszy prezes PiS. Później drogi Wałęsy i Kaczyńskiego rozeszły się. Obecnie nie kryją wzajemnego braku sympatii. Po wczorajszym wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego i mocnych oskarżeniach, które padły z mównicy sejmowej, Wałęsa zdecydował się skomentować słowa prezesa PiS.

"Jarosławie Kaczyński zwracam panu i nie tylko panu, uwagę, że scenarzystą poczynań, postępowań, dążeń programów i wszelkich działań dziś dokładnie to widać, ale tak było od zawsze był pan. Więc nieszczęście smoleńskie i wszelkie błędy wtedy popełnione obciążają przede wszystkim pana i pańskie plany. Pan jest głównym winowajcą tego nieszczęścia i to na pana umyśle jest krew smoleńskich ofiar" - napisał na Facebooku Lech Wałęsa.

Awantura w Sejmie

Chodzi o wypowiedź prezesa PiS. We wtorkowy wieczór w Sejmie doszło do wielkiej awantury. Podczas drugiego czytania nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym miała miejsce burzliwa wymiana zdań. Po tym jak poseł PO Borys Budka przywołał Lecha Kaczyńskiego. Wtedy na mównicy pojawił się prezes PiS, który rzucił z mównicy sejmowej słowa, które przejdą do historii polskiego parlamentu.

- Przepraszam bardzo panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami - oświadczył lider PiS.

d1h1b83

Podziel się opinią

Share
d1h1b83
d1h1b83
Więcej tematów