Trwa ładowanie...
d3yqlzc

Wałęsa komentuje kryzys w stosunkach z USA. "Będzie rodeo"

Do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN, prezydent ani wiceprezydent USA nie będą się spotykać z Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim - wynika z nieoficjalnych doniesień mediów. Sprawa jest szeroko komentowana, a głos zabrał też Lech Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałęsa: zachęcam inne kraje do podobnych czynów
Wałęsa: zachęcam inne kraje do podobnych czynów (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3yqlzc

Wałęsa znany jest z krótkich, ale celnych komentarzy na Twitterze. Teraz nie było inaczej. "Persona non grata. Teraz dopiero będzie rodeo" - napisał były prezydent.

"Polacy czy nic się nie stało? Kaczyński wszystkich może robić w konia, ale nie USA. Jeśli Amerykanie nie otworzą oczu tym wstającym od 2 lat z kolan dyplomatolkom to będzie katastrofa" - stwierdził Wałęsa we wcześniejszym tweecie, przywołując słynne słowa Władysława Bartoszewskiego.

d3yqlzc

"Zachęcam inne kraje do podobnych czynów. Z tymi rządzącymi Polską nie należy utrzymywać kontaktów" - dodał były przywódca antykomunistycznej "Solidarności".

Zobacz także: Patryk Jaki: „Nic nie wiedziałem o zakazie wstępu do Białego Domu”

"Sankcje" dla polskich polityków

Amerykanie "bardzo dobitnie" ostrzegli Polaków, że jeśli nasza prokuratura zacznie ścigać na podstawie ustawy o IPN jakiegokolwiek obywatela USA, skutki będą "dramatyczne". Grożą blokadą finansowania wspólnych projektów wojskowych. O szczegółach poinformował Onet.

d3yqlzc

Reakcja rządu była błyskawiczna. - To nieprawda. Nie było żadnego ultimatum tego rodzaju - stwierdził wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapewniła z kolei, że "dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona", a kontakty dyplomatyczne "pozostają na dotychczasowym poziomie".

d3yqlzc

Podziel się opinią

Share

d3yqlzc

d3yqlzc
Więcej tematów