Trwa ładowanie...
d4ij3vj

Bartoszewski: wypraszam sobie rządy "dyplomatołków"

Brawami uczestnicy konwencji wyborczej PO w Krakowie przyjęli wystąpienie Władysława Bartoszewskiego. Ja kategorycznie wypraszam sobie rządzenie Polską przez niekompetentnych ludzi, działaczy partyjnych, niekompetentnych "dyplomatołków" - mówił b. szef MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartoszewski: wypraszam sobie rządy "dyplomatołków"
(PAP)
d4ij3vj

W opinii Władysława Bartoszewskiego, Polska potrzebuje rządu, a nie "nierządu". Polska potrzebuje rządu, w którym będzie widziała ludzi godnych szacunku, szanujących innych ludzi, a nie ludzi napęczniałych nienawiścią - dodał. Aapelował, by "nie wierzyć frustratom i dewiantom politycznym", którzy "swoje kompleksy odreagowują na narodzie".

Ja chcę umrzeć w kraju wolnym i stabilnym - dodał Bartoszewski.

Zdaniem Bartoszewskiego, w demokracji jedynym sposobem na złe rządy jest ich przeczekanie. Myśmy przeczekali, ale nie możemy sobie dalej pozwolić na takie marnowanie szansy historycznej. W Unii Europejskiej nikt nam nie grozi - dodał b. minister.

d4ij3vj

Komorowski: nie chcemy państwa proletariuszy

Istotą mądrej prawicowości była własność prywatna. Nie chcemy państwa proletariuszy, chcemy państwa narodu, które się bogaci ciężką pracą, ale idzie ku własności indywidualnej - powiedział Bronisław Komorowski.

Podkreślił, że program PO jest "zaprzeczeniem idei socjalizmu, stawia na pogłębienie procesów integracji europejskiej".

Według niego, jednym z głównych celów Platformy jest pełne wykorzystanie dziejowej szansy dla Polski, jaką są pierwsze lata jej przynależności do UE. Walczymy o szanse rozwoju Polski, aby potrafiła ona wykorzystać swoją szansę, tak jak uczyniła to Irlandia. Dziś mamy prawo marzyć, modlić się i pracować na rzecz cudu gospodarczego, który uczyni Polskę częścią zamożnego i dobrze zorganizowanego świata - powiedział wiceszef PO.

d4ij3vj

Jego zdaniem, przeciwnikiem PO są wszelkiej maści socjaliści ubrani w różne barwy: narodowe czy postkomunistyczne, a sojusznikiem wszyscy, którzy chcą Polskę modernizować, a nie czynić ją "zaściankiem i kompletnym maruderem". W opinii Komorowskiego, naturalnym sojusznikiem PO jest PSL poprzez swoją prorozwojowość i proeuropejskość.

Gowin: historia nie musi dzielić

Historia nie musi dzielić, może być źródłem dumy i jedności - mówił Jarosław Gowin, kandydat PO na posła startujący z numerem jeden z tego okręgu.

Przypomniał, że ostatnio "usiłowano historię zawłaszczyć i zmanipulować". Próbowano podzielić polski naród, czyniono to niesprawiedliwie, w sposób niedopuszczalny krzywdząc Polaków - dodał.

d4ij3vj

Nas, ludzi PO, porównywano do ZOMO, porównywano z PRL-owskimi katami odpowiedzialnymi za stan wojenny. Ci, którzy do takich porównań się posunęli nie są warci ani chwili uwagi z naszej strony, niech kurtyna milczenia opadnie na ich hańbę - mówił Gowin.

Idziemy dobrą drogą, ale jesteśmy na jej początku - powiedział i wyraził przekonanie, że PO wygra w Krakowie.

Grad: polska wieś pomoże nam wygrać

Kandydujący z pierwszego miejsca w regionie tarnowskim poseł kończącej się kadencji Aleksander Grad przedstawił zarys programu PO dla polskiej wsi. Ma on formę umowy społecznej, zakładającej przede wszystkim prowadzenie skutecznej i korzystnej dla wsi polityki w Unii Europejskiej, szybką jej modernizację bądź przebudowę instytucji i agencji związanych z rolnictwem.

d4ij3vj

Jeśli zrealizujemy nasz program dla wsi, naszą umowę społeczną, to polska wieś pomoże nam wygrać już w tych wyborach - ocenił Grad.

Podczas spotkania sobotniego spotkania zaprezentowani zostali kandydaci PO do Sejmu i Senatu z okręgów 12, 13, 14 i 15 obejmujących Małopolskę Zachodnią, regiony krakowski, tarnowski, nowosądecki oraz Podhale. Krakowską listę PO do Sejmu otwiera senator kończącej się kadencji Jarosław Gowin, chrzanowską - poseł Paweł Graś, tarnowską - poseł Aleksander Grad, a nowosądecką - poseł Andrzej Czerwiński.

Do Senatu kandydują m.in. przewodniczący Rady Miasta Krakowa Paweł Klimowicz, były marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł oraz wicemarszałek województwa Leszek Zegzda.

d4ij3vj

Podziel się opinią

Share
d4ij3vj
d4ij3vj
Więcej tematów