Trwa ładowanie...
d30iu9j

Waldemar Pawlak w "dzieńdobryPolsko: gdyby Trump uznał Rosję za przyjaciela, dla polskiego rządu byłoby to dramatyczne wyzwanie

Z przemówienia Trumpa można wywnioskować, że Ameryka wycofała się do Ameryki. To jest niebezpieczne. Trump powiedział, że koniec z Ameryką zbawiającą świat. Można sobie wyobrazić sytuację, że nowy prezydent USA przestawia tory polityki światowej i mówi, że z Rosją trzeba się zaprzyjaźnić. Dla polskiego rządu byłoby to dramatyczne wyzwanie dostosować się do takiej polityki USA - powiedział w #dzieńdobryPolsko Waldemar Pawlak.

Share
d30iu9j

Kamila Biedrzycka-Osica pytała, czy PiS specjalnie walczył o Trybunał Konstytucyjny, by zabrać się teraz za samorządy. Dla Waldemara Pawlaka zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce nie jest tak dużym zagrożeniem, jak obecne zapowiedzi Donalda Trumpa.

- Trybunał Konstytucyjny jest "operowany" z różnych powodów. Samorządy będą poligonem praktycznych doświadczeń, ustawa o zmianach w samorządach będzie skierowana do TK, Trybunał będzie oceniał ustawę. Ale w moim przekonaniu więcej niebezpieczeństw jest poza Polską, niż w naszym miejscowym szarpaniu się między zwaśnionymi obozami politycznymi - powiedział Pawlak.

d30iu9j

Podziel się opinią

Share
d30iu9j
d30iu9j
Więcej tematów