Trwa ładowanie...

Waldemar Pawlak: telewizja powinna być finansowana z budżetu państwa

Były premier Waldemar Pawlak zasugerował podczas podczas dyskusji o nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych, że najlepszym rozwiązaniem byłoby dotowanie telewizji publicznej z budżetu, tak jak dzieje się to w kilku krajach europejskich. -Tak można by skończyć z tą obłudą, że partia zdobywająca władzę walczy o telewizję - powiedział w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News.

Share
Waldemar Pawlak: telewizja powinna być finansowana z budżetu państwa
Źródło: WP.PL
d2cjmvj

W dyskusji premier Leszek Miller zauważył, że finansowanie telewizji z budżetu państwa rodzi problem z reklamami. Zdaniem Pawlaka to jest już kwestia do szczegółowej dyskusji. Jego zdaniem rozwiązaniem mogłoby być np. zmniejszenie poziomu agresywnej reklamy. - Wtedy będzie czyste rozwiązanie - podkreślił Pawlak.

Chociaż obowiązek opłat za korzystanie z radia i telewizji (w sumie 245,15 zł rocznie) istnieje od lat, płaci go zdecydowana mniejszość obywateli. Jest to m.in. efekt poczucia bezkarności. Polacy przyzwyczaili się, że chociaż oglądają telewizję i słuchają radia, nie płacą abonamentu i nikt ich za to nie "ściga".

d2cjmvj

Podziel się opinią

Share
d2cjmvj
d2cjmvj
Więcej tematów