Trwa ładowanie...
d464g32

Waldemar Bonkowski zawieszony w PiS. Swojego wpisu nie usunie

Senator PiS został zawieszony z powodu publikowanych wpisów w mediach społecznościowych. Waldemar Bonkowski zamieścił nagranie będące fragmentem film propagandowego Trzeciej Rzeszy. Przekonuje, że nigdy nie był antysemitą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Senator Waldemar Bonkowski wyraził nadzieję, że nie zostanie usunięty z PiS
Senator Waldemar Bonkowski wyraził nadzieję, że nie zostanie usunięty z PiS (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d464g32

Waldemar Bonkowski w rozmowie z TVN24 stwierdził, że swojego wpisu nie usunie, ponieważ "internauci nie będą wiedzieli, co naprawdę się w nim znajdowało". Według niego, to nie był jego post, bo go "tylko powielił". I faktycznie, około godz. 12 nagranie nadal było na profilu senatora. Dodał, że trzeba samemu ocenić film. Wyraził też nadzieję, że nie zostanie usunięty z partii.

Materiał, który pojawił się w mediach społecznościowych senatora Prawa i Sprawiedliwości, został udostępniony z profilu innej osoby. Na nagraniu widać agresywne zachowanie żydowskiej policji w warszawskim getcie, ale był to wyreżyserowany przez propagandę Trzeciej Rzeczy materiał propagandowy.

Zobacz także: Mateusz Morawiecki o "żydowskich sprawcach". Przełamał tabu czy wyszedł na antysemitę?

W czwartek Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego PiS. Jak poinformowała rzeczniczka partii Beata Mazurek, była to decyzja Jarosława Kaczyńskiego.

d464g32

Senator tłumaczył, że film ma udowodnić, że w czasie wojny byli też Żydzi, którzy "własnym pobratymcom robili krzywdę". Zapewnił też, że nigdy nie był antysemitą.

Wcześniej Waldemar Bonkowski zasłynął skandaliczną wypowiedzią w Senacie. – Kilkukrotnie byłem w krajach afrykańskich i arabskich. Przedwczoraj wróciłem z Półwyspu Arabskiego (…). Jeśli ktoś mówi, że trzeba sprowadzać tutaj uchodźców, jak zdaje się pani Pomaska, ubogacić kulturowo. Nie chce obrazić polskich chlewni, bo jest w nich porządek, ale tam jest tak, jakbyście weszli do chlewa. Jeśli uważacie, że ci ludzie są w stanie nas ubogacić kulturowo to ja wam współczuje – mówi podczas debaty w Senacie w ub. roku.

d464g32

Podziel się opinią

Share

d464g32

d464g32
Więcej tematów