Trwa ładowanie...
d48ortj

Waldemar Andzel rekordzistą oświadczeń poselskich. Cześć z nich to kopiuj-wklej z Wikipedii

Poseł PiS najwidoczniej bardzo lubi Wikipedię. Bo cześć jego wystąpień jest żywcem skopiowana z tego serwisu. Waldemar Andzel nie widzi w tym problemu i wyjaśnia: nie wszystkie są tak pisane. Polityk przyznał, że bierze za nie odpowiedzialność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waldemar Andzel w Sejmie
Waldemar Andzel w Sejmie (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d48ortj

Waldemar Andzel złożył już 129 oświadczeń poselskich i jest pod tym względem rekordzistą w Sejmie. Ale jak odkryła gazeta.pl, część z nich jest skopiowana z Wikipedii. Zwłaszcza te, w których przywołuje znane osoby i wydarzenia z historii Polski.

Andzel i "kopiuj-wklej". Poseł wyjaśnia

Przykładowo, 13 września 2016 roku odczytał oświadczenie, dotyczące śmierci Danuty "Inki" Siedzikówny. Przywołał w nim jej życiorys oraz opis aresztowania, a potem pobytu w więzieniu. Gazeta.pl porównała te dwie informacje. I tak wystąpienie posła PiS wyglądało tak:

   gazeta.pl

A to fragmenty z Wikipedii:

   gazeta.pl

Podobnie ma się sprawa wypowiedzi polityka dotycząca urodzin polskiego żołnierza Józefa Franczaka, pseudonim "Lalek". Co na to sam poseł? "Ja je składam, ja biorę za nie odpowiedzialność. Nie są tylko pisane informacje z Wikipedii. Naprawdę czytam wiele źródeł i przeglądam" - przyznał.

d48ortj

Wyjaśnił, że przy takiej liczbie wystąpień, już "nie pamięta z czego to było pisane". Bo podobnych przeklejek jest więcej, nie tylko z Wikipedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kancelaria Sejmu podliczy protest. Posłanka bierze rachunek na siebie

d48ortj

Podziel się opinią

Share

d48ortj

d48ortj
Więcej tematów