Trwa ładowanie...
d18npta

Wałbrzych: trzech braci zatrzymanych pod zarzutem rozboju

Wałbrzyska policja zatrzymała trzech braci podejrzanych o rozbój na nastolatkach. Grozi im teraz kara nawet do 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wałbrzych: trzech braci zatrzymanych pod zarzutem rozboju
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d18npta

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałbrzychu zatrzymali trzech braci – mieszkańców Wałbrzycha w wieku 18, 23 i 24 lat. Są oni podejrzani o dokonanie rozboju na dwóch nieletnich wałbrzyszankach.

Trzej młodzi mężczyźni podeszli do dwóch kilkunastoletnich dziewcząt, gdy te szły do jednej z wałbrzyskich galerii handlowych. Jeden z nich złapał dziewczynę i chciał jej wyszarpać telefon komórkowy z kieszeni kurtki. Między napastnikami a poszkodowanymi wywiązała się szamotanina, podczas której nieletnie zaczęły krzyczeć i wołać o pomoc.

Sprawcy zdołali ukraść telefony i uciekli z miejsca zdarzenia. Poszkodowane od razu zgłosiły kradzież na policję i podały dokładny rysopis trzech napastników. Jeszcze tego samego dnia, w godzinach wieczornych policjanci patrolujący ulice Wałbrzycha natknęli się na trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez okradzione nastolatki.

Podejrzanych zatrzymano i skierowano do aresztu. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dwóch miesięcy aresztu. 23-letni mężczyzna również tam trafił, gdyż jak się okazało, ma do odbycia karę więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Wszyscy trzej mężczyźni staną przed sądem pod zarzutem rozboju. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

d18npta

Podziel się opinią

Share
d18npta
d18npta
Więcej tematów