Trwa ładowanie...

Wakaty w Sądzie Najwyższym. Jest obwieszczenie prezydenta Andrzeja Dudy

W Sądzie Najwyższym są 44 wolne stanowiska - poinformował w obwieszczeniu prezydent Andrzej Duda. Ono zaś zostało opublikowane w Monitorze Polskim
Share
W Sądzie Najwyższym brakuje 44 sędziów
W Sądzie Najwyższym brakuje 44 sędziówŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
dyrl520

W Monitorze Polskim pojawiło się obwieszczenie prezydenta Andrzeja Dudy. Dotyczy wolnych stanowisk sędziego w Sądzie Najwyższym.

Wynika z niego, że w czterech izbach Sądu Najwyższego do zagospodarowania pozostały łącznie 44 stanowiska sędziowskie. W Izbie Celnej - siedem, w Izbie Karnej - jedno, w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - 20 , a w Izbie Dyscyplinarnej - 16.

W piątek w Monitorze Polskim znalazło się jeszcze jedno obwieszczenie głowy państwa. Mówi o tym, że w Izbie Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego są dwa wakaty.

dyrl520

Zobacz także: Hanna Suchocka: na razie nikt mnie nie przekonał, że konstytucję trzeba zmienić

Przypomnijmy, że ustawa o SN, która weszła w życie 3 kwietnia, zakłada, że 3 lipca - trzy miesiące od początku obowiązywania przepisów - sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia, przechodzą w stan spoczynku. Mogą dalej pełnić swoją funkcję, jeśli przedłożą zaświadczenia o stanie zdrowia i zwrócą się do prezydenta, a on wyrazi na to zgodę.

3 lipca w SN będzie 73 sędziów, z czego 27 ukończyło 65. rok życia. Dziewięciu z tych 27 sędziów złożyło oświadczenia, że chce pozostać na stanowisku. Siedmiu powołało się na Konstytucję i nie dołączyło zaświadczeń o stanie zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyrl520

Podziel się opinią

Share
dyrl520
dyrl520
Więcej tematów