Trwa ładowanie...
dchsoyw

Wadowice. Strzały podczas pościgu. Policjant był po spożyciu alkoholu

Pościg rozpoczął się w Wadowicach i był kontynuowany na DK nr 52 w Inwałdzie. Funkcjonariusze staranowali uciekające auto, które wylądowało w rowie. Potem poszukiwani próbowali uciec pieszo. Wtedy padły strzały. Oddający je policjant był po spożyciu alkoholu. Może zostać wydalony ze służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wadowice. Strzały podczas pościgu. Policjant był po spożyciu alkoholu
Wadowice. Strzały podczas pościgu. Policjant był po spożyciu alkoholu (East News, Fot: PIOTR KAMIONKA)
dchsoyw

Początek zdarzenia miał miejsce w Wadowicach. Policjant zauważył w aucie mężczyzn podejrzewanych o popełnienie przestępstwa i powiadomił dyżurnego. Ten wysłał nieoznakowany patrol. Samochód z poszukiwanymi nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać drogą krajową nr 52 przez Inwałd. Uciekinierzy omal nie potrącili kobiety idącej poboczem.

W końcu policjanci staranowali samochód, który gonili - informuje rmf24.pl. Ścigane auto wylądowało w rowie - podaje tvn24.pl. Dwóch mężczyzn i kobieta, którzy znajdowali się w środku, próbowali zbiec pieszo. Wtedy padł strzał ostrzegawczy w powietrze i uciekinierzy się poddali. Zgodnie z procedurą policjant został przebadany na obecność alkoholu w organizmie.

Przeczytaj: Policyjny pościg i strzelanina. Funkcjonariusze w szpitalu

dchsoyw

Alkomat wykazał ponad 0,1 mg. Funkcjonariusz nie prowadził radiowozu. Została pobrana mu krew do badań. Na razie został zawieszony w obowiązkach służbowych. Trwa postępowanie dyscyplinarne i administracyjne. Sytuację niezależnie oceni również prokurator, który zajmuje się sprawą. Policjantowi grozi wydalenie ze służby.

Przeczytaj również: Policjanci zatrzymali kierowcę podczas pościgu - w aucie podróżowały dzieci

Źródło: rmf24.pl/tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dchsoyw

Podziel się opinią

Share
dchsoyw
dchsoyw
Więcej tematów