Qaqwqwrqw

Wadowice. Skandal w papieskim muzeum. Ksiądz przeprasza

Żal i rozczarowanie poczuła grupa niepełnosprawnych, która nie została wpuszczona do muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Sprawę nagłośniła siostra Małgorzata Chmielewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siostra Małgorzata Chmielewska
Siostra Małgorzata Chmielewska (PAP, Fot: Michał Walczak)
Qaqwqwrqw

Incydent miał miejsce w weekend, a grupa osób na wózkach inwalidzkich przyjechała do Wadowic specjalnie, żeby odwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Mimo kupionych biletów niepełnosprawni musieli wracać do domu, bo personel papieskiego muzeum nie wpuścił ich do środka. Sprawę nagłośniła siostra Małgorzata Chmielewska, przełożona Wspólnoty "Chleb Życia". Okazało się, że przykrość spotkała jej podopiecznych.

"Podjechali akurat w chwili, kiedy burza uniemożliwiła wyjście z autokaru. Ludzie na wózkach, jeden praktycznie leżący. Kiedy możliwe już było wyjście, personel muzeum odmówił wpuszczenia, bo się spóźnili. Mimo próśb. Nie było tłoku, mogli nawet dołączyć do innej grupy" - napisała w mediach społecznościowych siostra Chmielewska, która od lat pomaga niepełnosprawnym i bezdomnym.

Qaqwqwrqw

Zobacz także: Strajk nauczycieli 1 września? Jacek Sasin o chaosie w szkołach

"Św. JP II jest z was z pewnością dumny, bezduszni strażnicy porządku i świętości (to oczywiście sarkazm). Rozgoryczeni i upokorzeni moi ludzie odjechali z niczym" - dodała zakonnica, a jej niedzielny post natychmiast spotkał się z reakcją internautów.

Swoje oburzenie wyraziło ponad 1,2 tys. osób, a lokalne media pisały o skandalu.

Qaqwqwrqw

Po kilku godzinach od wpisu Chmielewskiej zareagowały władze muzeum w Wadowicach. Ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor placówki przeprosił zakonnicę i zaprosił całą wycieczkę na powtórną wizytę w obiekcie bez konieczności zakupu biletów - podaje gazetakrakowska.pl.

Ks. Pietruszka zapowiedział także, że pracownicy będą bardziej wyrozumiali dla niepełnosprawnych gości muzeum.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: gazetakrakowska.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw