Trwa ładowanie...
d2e6oy9

Wadowice. Potężna awaria internetu. 15 tys. abonentów pozbawionych dostępu do sieci

Małopolska. Podczas prac remontowych związanych z przebudową jednej z głównych ulic w Wadowicach, koparka uszkodziła światłowód. Jak podały lokalne media, bez internetu zostało około 15 tys. abonentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wadowice. Awaria internetu
Wadowice. Awaria internetu (Pixabay)
d2e6oy9

Wadowice. Mieszkańcy pozbawieni internetu

W Wadowicach trwają prace związane z remontem ul. Lwowskiej. Podczas robót koparką w poniedziałek 14 września firma, która na zlecenie miasta zajmuje się pracami, uszkodziła główny światłowód jednego z dostawców internetu - WadowiceNET.

"Uwaga! Nastąpiła poważna awaria! Firma wykonująca prace ziemne koparką na ulicy Poprzecznej uszkodziła główny węzeł światłowodowy" - poinformowała około godziny 16:00 firma WadowiceNET, dostawca internetu, którego światłowód został uszkodzony.

d2e6oy9

400 osób próbowało się dodzwonić do WadowiceNET, dostawcy internetu

"Obecnie nasze ekipy starają się przywrócić łączność. Staramy się systematycznie udzielać informacji telefonicznie, jednak wszystkie linie są zajęte, ponieważ około 400 osób próbuje się z nami połączyć telefonicznie" - przekazała na Facebooku firma WadowiceNET.

Wadowice. 15 tys. abonentów bez internetu

Jak przekazał portal wadowiceonline.pl, po uszkodzeniu głównego światłowodu w Wadowicach, składającego się z 96 nitek, bez internetu pozostało 15 tys. abonentów!

d2e6oy9

Wadowice. Dostawca internetu naprawiał awarię tak szybko, jak było to możliwe

Po około 1,5 godziny udało się częściowo przywrócić internet. "Mieszkańcy Zebrzydowic, Kleczy, Galeria Błonie już mają przywrócone łącze, pozostali użytkownicy sukcesywnie będą z każdym spawem kolejnych włókien światłowodowych odzyskiwać dostęp do Internetu" - podała firma WadowiceNET.

Awarię internetu w Wadowicach usunięto po 2 godzinach. "Awaria została usunięta prawie w całości. Mogą nie działać ewentualnie niektóre ulice w Wadowicach" - przekazała około 18:00 firma WadowiceNET.

Dostawca prosi abonamentów o zresetowanie urządzeń, jeśli nadal nie mają internetu. "W przypadku dalszego braku dostępu do internetu prosimy na 5 minut wyłączyć terminal światłowodowy. Jeżeli usługi dalej nie działają, prosimy o zgłoszenie na infolinię. W przypadku braku możliwości połączenia z konsultantem prosimy o pozostawienie nagrania na automatycznej sekretarce" - dodaje dostawca internetu.

Mieszkańcy zastanawiają się, czy firma WadowiceNET zażąda odszkodowania za spowodowanie awarii internetu w Wadowicach.

d2e6oy9

Posiedzenie zarządu PO. Tomasz Siemoniak: będę rozmawiał z Borysem Budką

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e6oy9

Podziel się opinią

Share
d2e6oy9
d2e6oy9
Więcej tematów