Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wadowice. Wirus w DPS w Wadowicach

Koronawirus w Polsce objawia się kolejnymi ogniskami zakażeń. Zakażona jest m.in. jedna z osób w DPS w Wadowicach. 12 ludzi trafiło na kwarantannę.
Share
Koronawirus w Polsce. DPS Wadowice z zakażeniem.
Koronawirus w Polsce. DPS Wadowice z zakażeniem.Źródło: Pexels
d2vui08

Koronawirus w Polsce, mimo mniejszej liczby zakażeń w ostatnich dniach, wciąż jest groźny. W Wadowicach w lokalnym Domu Pomocy Społecznej (DPS) stwierdzono w środę zakażenie koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Wadowice. Wirus w DPS

Jak informuje portal wadowice24.pl, zakażona kobieta to pracownica administracyjna. Od tygodnia miała jednak nie pracować w ośrodku, ponieważ przebywała na zwolnieniu lekarskim.

d2vui08

"Podczas tego zwolnienia gorzej się poczuła. Sama pojechała na badanie i wyszedł wynik dodatni. Nie wróciła więc do pracy" - mówiła w rozmowie z portalem Beata Smolec, zastępca starosty powiatu wadowickiego.

Mateusz Morawiecki bez maseczki w kinie. Komentarz wiceministra

Koronawirus w Polsce. Wadowice. DPS: 12 osób na kwarantannie

Mimo to władze DPS w Wadowicach zdecydowały się na wysłanie na przymusową kwarantannę 12 osób, które pracowały z kobietą przed jej przejściem na zwolnienie.

d2vui08

"Tym osobom zlecono badania. Czekamy na wyniki. Niczego nie przesądzamy. W tej chwili nie ma zagrożenia, że mogło dojść do zarażenia wśród pensjonariuszy, ponieważ chora pracowała w administracji i nie miała styczności z pensjonariuszami" - zaznacza Beata Smolec.

Koronawirus w Polsce. Wadowice. W DPS 114 pensjonariuszy

DPS w Wadowicach jest jednak przygotowany na sytuację, w której okazałoby się, że koronawirusem zakaził się któryś z pensjonariuszy. Swoją pomoc zapewnia też starostwo, które nadzoruje pięcioma zamkniętymi domami pomocy społecznej w całym powiecie.

Koronawirus w DPS w mieście Wadowice, jak zaznacza lokalny portal, mógłby być wyjątkowo groźny. Obecnie przebywa tam 114 pensjonariuszy, z czego większość, to osoby przewlekle chore psychicznie, które potrzebują stałej opieki.

Źródło: wadowice24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vui08

Podziel się opinią

Share
d2vui08
d2vui08
Więcej tematów