Trwa ładowanie...
d2jw6uk
09-03-2010 13:00

Wadliwy pedał gazu mógł spowodować tragedię

Pewien Amerykanin przeżył chwile grozy, gdy przy ogromnej prędkości w jego samochodzie zaciął się pedał gazu. Dzięki pomocy policjantów udało się uniknąć tragedii.

Share
d2jw6uk

James Sikes jechał kalifornijską autostradą swoją Toyotą Prius z napędem hybrydowym. W pewnym momencie zdał sobie sprawę, że maksymalnie dociśnięty pedał gazu zaciął się. Hamulce nie działały, auto nabierało prędkości. 61-letni kierowca zachował jednak zimną krew i zadzwonił z telefonu komórkowego na policję.

Już po kilku minutach Toyotę otoczyła eskorta radiowozów. Przez megafony nakazywano innym kierowcom, by usunęli się z drogi. Policjanci poradzili zdesperowanemu Sikes'owi, by docisnął do oporu hamulce i jednocześnie użył hamulca ręcznego. Skierowali go też na wzniesienie, dzięki czemu udało się zmniejszyć prędkość samochodu. Przy 80 kilometrach na godzinę Amerykanin wyłączył silnik i jego samochód zatrzymał się. Policjanci od razu zaparkowali radiowozy przed autem, by znów nie ruszyło. Toyota zapewnia, że zbada incydent.

Po nagłośnieniu problemów z blokującym się pedałem gazu w Toyotach liczba skarg na niekontrolowane przyspieszenie w samochodach tej marki zaczęła szybko rosnąć. Do amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Transportu dotarło już 3300 raportów o usterkach. W wypadkach spowodowanych nagłym przyspieszeniem mogło zginąć 58 osób.

d2jw6uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jw6uk
d2jw6uk
Więcej tematów