Trwa ładowanie...
hausner

"W życiu różnie bywa" - geograf ministrem skarbu

"W życiu różnie bywa" - tak wicepremier Jerzy Hausner, gość Konfederacji Pracodawców Polskich, odpowiedział na pytanie jednego z przedsiębiorców, czy słuszne jest powoływanie na stanowisko ministra skarbu osoby, która jest geografem z wykształcenia.

Share
"W życiu różnie bywa" - geograf ministrem skarbu
Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1fdm75

Nowy minister skarbu Zbigniew Kaniewski jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Gdańskim, posiada tytuł magistra geografii.

"Co do geografa i geologa, to ja powiem panu tak: w życiu to różnie bywa. Jak Krzysztof Panas został wiceministrem środowiska wszyscy mówili: ginekolog na środowisko! A wie pan, ja go wolałem gdy był na środowisku, niż tu gdzie jest" - przyznał wicepremier. Krzysztof Panas jest obecnie szefem Narodowego Funduszu Zdrowia.

W środę była minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska, komentując powołanie Kaniewskiego na szefa resoru skarbu, powiedziała, że nie ma on rozeznania na temat spraw gruntowych, własnościowych, prawa własności i prywatyzacji.

"Geograf z wykształcenia, nauczyciel z zawodu. Ekonomii i gospodarki uczył się przez trzy kolejne kadencje w Sejmie. A jak można się w Sejmie uczyć gospodarki, to mamy na co dzień informacje" - powiedziała Kamela-Sowińska.

d1fdm75

Podziel się opinią

Share
d1fdm75
d1fdm75
Więcej tematów