WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W zamachach ponad 200 rannych, 80 z nich w stanie ciężkim

Źródła bliskie śledztwu poinformowały, że oprócz co najmniej 120 ofiar śmiertelnych w serii ataków terrorystycznych w Paryżu rany odniosło ponad 200 osób. 80 z nich jest w stanie ciężkim - pisze agencja AFP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W zamachach ponad 200 rannych, 80 z nich w stanie ciężkim
(PAP/EPA, Fot: YOAN VALAT)
WP

W całym mieście w piątek wieczorem przeprowadzono jednocześnie co najmniej sześć zamachów.

Do wybuchów doszło w pobliżu Stade de France, gdzie odbywał się mecz towarzyski Francja-Niemcy; w sali koncertowej Bataclan, gdzie napastnicy przetrzymywali zakładników, miała miejsce strzelanina. W co najmniej czterech innych miejscach X i XI dzielnicy Paryża także doszło do strzelanin.

Władze Paryża podają liczbę co najmniej 140 ofiar śmiertelnych. Prezydent Francois Hollande wprowadził w kraju stan wyjątkowy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP