Trwa ładowanie...
d3zs3xv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Wielkiej Brytanii 11-latek przebrał się za Greya, szkoła odesłała go do domu

Światowy Dzień Książki UNESCO (5 marca) jest dla brytyjskich uczniów okazją do przebrania się za ulubionych bohaterów literackich. W tym roku pewien 11-latek naraził się na kłopoty, gdy przyszedł do szkoły przebrany za bohatera "Pięćdziesięciu twarzy Greya".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Wielkiej Brytanii 11-latek przebrał się za Greya, szkoła odesłała go do domu
(AFP, Fot: Saul Loeb)
d3zs3xv

Nauczyciele szkoły w Sale w północno-zachodniej Anglii odesłali chłopca do domu, uznając, że jego przebranie się za miliardera gustującego w sadomasochizmie, z kilkoma akcesoriami wykorzystywanymi przez literackiego Greya, jest nie do przyjęcia.

W piątek szkoła wydała oświadczenie, w którym podkreślono, że decyzja o odesłaniu przebranego za Greya ucznia do domu była "odzwierciedleniem wysokich standardów, jeśli chodzi o zachowanie, dobro i bezpieczeństwo uczniów". Dodano, że chłopiec wrócił do szkoły po "zmodyfikowaniu" swego przebrania.

Matka ucznia uważa, że przebranie jej syna nie było niestosowne, ponieważ dzieci dobrze wiedzą z mediów, kto to jest Grey. Powiedziała, że kiedy chłopiec wszedł do szkoły jako Grey, "każde dziecko wiedziało, za kogo się przebrał".

Trylogia erotyczna E.L. James zapoczątkowana powieścią "Pięćdziesiąt twarzy Greya" cieszyła się zawrotnym powodzeniem, oznaczającym dla autorki wiele milionów dolarów. Także ekranizacja "Pięćdziesięciu twarzy Greya" stała się wielkim kasowym hitem.

d3zs3xv

Podziel się opinią

Share

d3zs3xv

d3zs3xv
Więcej tematów