Trwa ładowanie...

W weekend triathlon w Poznaniu - utrudnienia i zmiany w rozkładzie MPK

W sobotę i niedzielę stolica Wielkopolski stanie się areną imprezy Enea Challange Poznań, czyli zawodów w triathlonie. To oznacza utrudnienia w ruchu samochodowym i zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów i autobusów miejskich.

Share
W weekend triathlon w Poznaniu - utrudnienia i zmiany w rozkładzie MPK
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d167czi

Impreza odbędzie się zarówno w sobotę jak i niedzielę (25-26 lipca). W zawodach wezmą udział zawodnicy z 34 krajów, m.in. z Brazylii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Nowej Zelandii czy Turcji. Na starcie pojawią się prawdziwe gwiazdy tej dyscypliny, m.in. utytułowani Australijczycy - wielokrotny mistrz świata Chris McCormack oraz zeszłoroczny zwycięzca na dystansie długim Casey Munro.

Start i metę przewidziano nad jeziorem Malta. Trasa będzie przebiegać od Poznania aż do Kostrzyna, co oznacza utrudnienia w ruchu samochodowym i zmiany w rozkładzie autobusów i tramwajów.

d167czi

Ruch po ul. Baraniaka na odcinku od ul. Chartowo do ul. Jana Pawła II będzie odbywał się dwukierunkowo dwoma pasami ruchu po stronie południowej. Ruch kołowy w ciągu ul. Jana Pawła II, od ul. Baraniaka do ronda Śródka, będzie przebiegał dwukierunkowo dwoma pasami ruchu po stronie zachodniej. Ulica Warszawska na czas trwania zawodów zostanie wyłączona z ruchu kołowego. Będzie możliwość skrętu w prawo i lewo z ul. św. Michała w ul. Warszawską dla pojazdów poruszających się w kierunku ronda Śródka.

Poniżej prezentujemy zmian w rozkładach MPK:

Linia 57 (od około godz. 8:00):

Rondo Śródka – Jana Pawła II - … - Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – Mogileńska.

d167czi

Linia 84 – linia skrócona do Śródki (od około godz. 8:00):

Rondo Rataje – Zamenhofa - … - Jana Pawła II – Dworzec Śródka . W godzinach zamknięcia ul. Warszawskiej linia kursuje z ronda Rataje do ronda Śródka.

Linia 100

Przejazd z ul. Jana Pawła II przez rondo Śródka w kierunku centrum (Katedry) bez wjazdu w Warszawską, Świętojańską i Św. Michała.

d167czi

Linia nr 66 (podzielona na dwie części):

Rondo Rataje - Zamenhofa - Piłsudskiego -... - Browarna - Leszka - Gorzysława - Chociebora - Fabryka Samochodów (Polcar).

Autobusy tej linii (począwszy od kursu z Rataj o godz. 7:30) skierowane zostaną skróconą trasą do pętli przy salonie sprzedaży samochodów Polcar i rozpoczną wyjazdy od godz. 8:09, wpisując się w obowiązujący stały rozkład jazdy.

Odjazdy autobusów linii nr 66 z Polcar są skomunikowane z autobusem obsługującym drugą część trasy do Zielińca od przystanku Smołdzinowska (czas przejścia do przystanku - 12 minut).

d167czi

Linia nr 66 (druga część trasy):

Zieliniec - Starachowicka - Smołdzinowska - ulica równoległa do ulicy Warszawskiej nawrót na placu przy budynku Straży Pożarnej gdzie oczekuje do czasu odjazdu z przystanku Smołdzinowska.

Zmiany w sobotę, 25 lipca, obowiązywać będą do około godziny 14:00, natomiast w niedzielę, 26 lipca do około godz. 16:00. Zmiany tras linii autobusowych następować będą zarówno w sobotę jak i w niedzielę około godziny 8:00.

Linia nr 6 (od pierwszych kursów):

d167czi

Budziszyńska - Grunwaldzka -...- Jana Pawła II - rondo Śródka – Zawady.

Linia nr 8 (od pierwszych kursów):

Górczyn - Głogowska -... - Wyszyńskiego - rondo Śródka – Zawady.

Na odcinku od pętli Miłostowo do skrzyżowania z ul. Św. Michała uruchomiona zostanie wahadłowa linia tramwajowa nr 26. Tramwaje kursować będą po obu torach naprzemiennie.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d167czi

Podziel się opinią

Share
d167czi
d167czi
Więcej tematów