Trwa ładowanie...

W weekend katowickie dożynki miejskie. Będą koncerty, konkursy i pokaz sztucznych ogni

W niedzielę odbędą się katowickie miejskie dożynki. W tym roku impreza odbędzie się w Kostuchnie, a gwiazdami wieczoru są zespoły Wilki i Pod Budą.

Share
W weekend katowickie dożynki miejskie. Będą koncerty, konkursy i pokaz sztucznych ogni
Źródło: Facebook.com/Wybieram-Katowice-na-stolice
d3t7wzi

Popularność dożynek wśród ludności Katowic można tłumaczyć na wiele sposobów: przywiązanie do tradycji, zabawa w gronie rodziny i znajomych, wielkie serca katowiczan. Nieważne jaki jest powód - ważne aby się bawić.

W tym roku dożynki miejskie odbędą się w niedzielę, 7 września, w Kostuchnie. Dzielnica ta, zanim została wcielona do Katowic, była typowo wiejską osadą. Mimo upływu lat i wielu zmian, Kostuchna nadal nie utraciła swojego podmiejskiego klimatu i atmosfery.

d3t7wzi

Obchody święta plonów podzielone są na dwie części: oficjalną oraz artystyczną. O godzinie 13:00 rozpocznie się zbiórka korowodu dożynkowego, który pół godziny później przemaszeruje ulicami Szarych Szeregów, Boya-Żeleńskiego i Migdałowców do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Tam odbędzie się uroczysta msza.

O godzinie 15:00 rozpocznie się już część artystyczna. Gwiazdami wieczoru będą grupy Pod Budą oraz Wilki. Wcześniej wystąpi regionalny zespół Podlasianki, zespół Krywań oraz Big Band pod dyrekcją Andrzeja Marko. Dożynki zakończą się apelem jasnogórskim i pokazem sztucznych ogni.

d3t7wzi

Podziel się opinią

Share
d3t7wzi
d3t7wzi
Więcej tematów