Trwa ładowanie...

W USA zatrzymano mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny

• FBI zatrzymało mieszkańca Milwaukee, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny • Mężczyzna, zidentyfikowany jako 23-letni Samy Mohamed Hamzeh • Został aresztowany i oskarżony o posiadanie dwóch karabinów maszynowych i tłumika
Share
W USA zatrzymano mężczyznę, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny
Źródło: Fotolia
d2vpl4g

Hamzeh miał ujawnić dwóm osobom, które okazały się być informatorami FBI, że zamierza dokonać ataku na jeden z gmachów publicznych w Milwaukee, który "będzie znany na całym świecie". Celem ataku miało być wywołanie "starć na większą skalę" - poinformował federalny Departament Sprawiedliwości. Nie ujawniono czy Hamzeh jest obywatelem amerykańskim.

Według władz, Hamzeh nabył broń od agentów FBI pozujących na handlarzy. W spotkaniu i transakcji uczestniczyły inne osoby współpracujące - jak się okazało - z FBI, które Hamzeh wcześniej nakłonił do pomocy.

Mężczyzna był obserwowany przez FBI od września ub. r. Początkowo miał planować atak na Izraelczyków na Zachodnim Brzegu Jordanu, jednak zmienił zamiar i postanowił dokonać ataku na terenie USA.

d2vpl4g

"Jesteśmy muzułmanami, bronimy muzułmańskiej religii, jesteśmy u siebie" - miał powiedzieć Hamzeh według oskarżenia przygotowanego przez FBI.

Zobacz także: Zdecydowana akcja przeciwko ISIS

d2vpl4g

Podziel się opinią

Share
d2vpl4g
d2vpl4g
Więcej tematów