Trwa ładowanie...
d131s9x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W USA rekordowa liczba zgonów z powodu przedawkowania heroiny i lekarstw

• O 14 proc. wzrosła w 2014 r. liczba zgonów z powodu przedawkowania heroiny oraz środków przeciwbólowych na bazie opioidów
• Raport sporządziło amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedawkowanie opioidów stało się przyczyną 6 na 10 zgonów z powodu ogólnego przedawkowania leków
Przedawkowanie opioidów stało się przyczyną 6 na 10 zgonów z powodu ogólnego przedawkowania leków (AFP, Fot: Spencer Platt)
d131s9x

Z powodu przedawkowania heroiny oraz opioidów farmakologicznych zmarło w ubiegłym roku 47 tys. osób. Liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem samej tylko heroiny wyniosła 10,5 tys. W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano 26-procentowy wzrost.

Raport został zaprezentowany w Atlancie w stanie Georgia, gdzie mieści się siedziba Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

W ocenie dyrektora CDC Toma Friedena "rezultaty badań są alarmujące". Przedawkowanie opioidów (heroiny bądź środków przeciwbólowych na bazie morfiny, kodeiny, tebainy, narkotyny czy papaweryny) stało się przyczyną 6 na 10 zgonów z powodu ogólnego przedawkowania leków.

d131s9x

W okresie od 2000 roku do 2014 roku w Stanach Zjednoczonych liczba zgonów spowodowanych nadmiernym przyjmowaniem opioidów wzrosła trzykrotnie. - To jest epidemia, która niszczy rodziny oraz lokalne społeczności w USA - ocenił Frieden.

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób jest agencją powołaną do życia przez ministerstwo zdrowia USA.

d131s9x

Podziel się opinią

Share

d131s9x

d131s9x
Więcej tematów