Trwa ładowanie...

W USA nastolatek strzelał w szkole. Ranił dwoje uczniów i nauczycielkę

• Dwaj sześcioletni uczniowie i nauczycielka zostali postrzeleni przez nastolatka w Stanach Zjednoczonych • Napastnik został zatrzymany. Jest podejrzewany o zabicie swojego ojca
Share
W USA nastolatek strzelał w szkole. Ranił dwoje uczniów i nauczycielkę
Źródło: Fotolia
d4mill8

Do zdarzenia doszło w szkole podstawowej w Townville w Karolinie Południowej. Lokalne władze nie wiedzą jeszcze, jak napastnik wszedł na teren szkoły. Nie wiedzą też, czy znał osoby, do których otworzył ogień. O ataku policję poinformował jeden z nauczycieli. Stan rannych jest stabilny. Uczniowie szkoły zostali ewakuowani do pobliskiego kościoła, skąd mogli odebrać ich rodzice.

14-letni chłopiec, który otworzył ogień w szkole podstawowej w Townville w amerykańskim stanie Karolina Południowa, wcześniej zastrzelił swego ojca - poinformowały w środę wieczorem czasu lokalnego miejscowe władze.

Policja ustaliła, że nastolatek najpierw w domu zastrzelił swego ojca, po czym samochodem wjechał na teren pobliskiej szkoły. Tam otworzył ogień, raniąc dwóch uczniów i nauczycielkę.

d4mill8

Szkołę zamknięto, a uczniów ewakuowano do miejscowego kościoła baptystycznego. Rodziców poproszono, by tam zgłaszali się po swoje dzieci. W okolice szkoły skierowano wiele wozów policji i służb ratunkowych.

Napastnik, którego motywy działania nie są znane, został zatrzymany.

Zobacz także: Policja zastrzeliła w Kalifornii nieuzbrojonego Afroamerykanina

d4mill8

Podziel się opinią

Share
d4mill8
d4mill8
Więcej tematów