Trwa ładowanie...
dw84o6n

W Tatrach i na Podtatrzu drugi atak zimy

Fot. Marcin Józefowicz (TOPR)
W Tatrach i na Podtatrzu zima przypuściła drugi w tym sezonie atak. W Zakopanem zrobiło się biało. W piątek do południa w mieście spadło około 2 cm śniegu, a temperatura powietrza wynosiła minus 1 stopień C.

Share
dw84o6n

Wyjeżdżając na weekend w okolice Zakopanego warto wyposażyć samochód w zimowe opony.

W ciągu doby na Kasprowym Wierchu w Tatrach spadło 5, a na Hali Gąsienicowej 3 cm śniegu. Pokrywa śnieżna na szczycie ma grubość 12 cm, a na hali 20. Na Kasprowym Wierchu jest sześć stopni mrozu, mgła ogranicza widoczność do 30 m - powiedział w piątek dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego.

W Tatrach nie ma jeszcze zagrożenia lawinowego. Pojawi się ono wówczas, gdy w żlebach i jarach nagromadzi się tyle śniegu, że zaistnieje niebezpieczeństwo wyzwolenia lawiny przez grupę turystów lub narciarzy. Ogłoszony zostanie wtedy pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

W Tatrach zagrożenie wyrażane jest w międzynarodowej, pięciostopniowej, rosnącej skali. Poszczególne stopnie określane są także opisowo: od niewielkiego, przez umiarkowane, znaczne, duże do bardzo dużego, czyli alarmu. (jask)

dw84o6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw84o6n
dw84o6n
Więcej tematów