Trwa ładowanie...
d2n3kxv

W Szwecji odnaleziono dwa ciała. To zaginione małżeństwo Polaków

Odnalezione w jeziorze Långsjön pod Sztokholmem w Szwecji ciała dwojga osób to małżeństwo Polaków, którzy byli poszukiwani od niedzieli - podaje Radio Zet, powołując się na MSZ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Szwecji odnaleziono dwa ciała. To zaginione małżeństwo Polaków
(PAP/EPA, Fot: Bertil Ericson)
d2n3kxv

Szwedzka gazeta “Aftonbladet", donosi, że ciało kobiety znaleziono w jeziorze już w nocy, a ciało mężczyzny wyłowiono dziś około południa.

24-latka i 27-latek byli poszukiwani od niedzieli. Mieli w niewyjaśnionych okolicznościach zniknąć ze swojego domu.

Szwedzka policja już prowadzi śledztwo w tej sprawie. Według tamtejszych mediów, śledczy głównie skupiają się na wątku morderstwa, ale zaznaczają, że jest jeszcze za wcześnie, by mówić, że Polacy zostali zabici.

d2n3kxv

Sprawę na bieżąco monitoruje też Wydział Konsularny Ambasady RP w Sztokholmie.

Zaginęli w tajemniczych okolicznościach

Okoliczności zaginięcia pary były tajemnicze. W niedzielę po południu na brzegu jeziora na przedmieściach Sztokholmu odkryto samochód mark smart, należące najprawdopodobniej do zaginionych. Auto było zamknięte.

Młodego małżeństwa szukała policja z psami tropiącymi. Funkcjonariusze wykorzystali również śmigłowiec i łodzie, którymi przeczesywano jezioro i sonar.

W poszukiwania zaangażowała się organizacja Missing People Sweden oraz polska Fundacja ITAKA. Według danych umieszczonych na ich stronach internetowych zaginieni to 27-letni Grzegorz i 24-letnia Karolina. Para pochodziła z Nowego Sącza i wyjechała do Szwecji, aby za granicą zarobić na wspólne życie i dom.

d2n3kxv

Podziel się opinią

Share
d2n3kxv
d2n3kxv