Trwa ładowanie...
d3sxbtp
rower

W stolicy rusza pierwsza darmowa wypożyczalnia rowerów

W sobotę otwarcie pierwszej darmowej
wypożyczalni rowerów w centrum handlowym przy ul. Powsińskiej -
informuje "Życie Warszawy".

Share
d3sxbtp

W wyremontowanym parku Agrykola można spacerować po alejkach nową nawierzchnią i jeździć na rowerze po nietypowej drodze - pisze stołeczny dziennik. To pierwsza w stolicy ścieżka z asfaltu w kolorze zielonym - mówi zastępca burmistrza Śródmieścia Marcin Rzońca.

Jak pisze "Życie Warszawy", w czwartek przetestował ją Marcin Czajkowski z Warszawskiej Masy Krytycznej. 350-metrowa ścieżka od ul. Agrykola do Górnośląskiej czytelnie oddziela trasę dla rowerzystów i aleje dla pieszych - mówi Czajkowski.

Po drodze można pojeździć m.in. rowerem z wypożyczalni. Jak pisze gazeta, najnowsza będzie działać w holu centrum handlowo-rozrywkowego Sadyba Best Mall (ul. Powsińska 31). Przyjść można w każdy weekend od 12 lipca do 3 sierpnie włącznie. Do dyspozycji będzie 40 rowerów. Można je wypożyczyć za darmo w godzinach otwarcia centrum (sobota: godz. 10-21, niedziela: godz. 10-20). Wystarczy okazać dwa dokumenty tożsamości, w tym jeden ze zdjęciem. Każdy z klientów otrzyma bezpłatną mapkę trzech tras rowerowych.

Więcej: *Życie Warszawy – Rower za dowódŻycie Warszawy – Rower za dowód*

d3sxbtp

Podziel się opinią

Share
d3sxbtp
d3sxbtp
Więcej tematów