Trwa ładowanie...

W środę spotkanie szefa kancelarii Bronisława Komorowskiego i szefowej sztabu Andrzeja Dudy

W środę spotkają się szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski i szefowa sztabu Andrzeja Dudy Beata Szydło - poinformowała dyrektor prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Share
W środę spotkanie szefa kancelarii Bronisława Komorowskiego i szefowej sztabu Andrzeja Dudy
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
ddbd282

Jak powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z "prośbą o sformułowanie oczekiwań" prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Środowe spotkanie potwierdziła Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami w sejmie. Jak powiedziała, na razie nie ma decyzji, gdzie będzie urzędował Duda jako prezydent elekt do czasu zaprzysiężenia.

ddbd282

Szydło podkreśliła, że do czasu zaprzysiężenia prezydent elekt musi mieć miejsce, które stanie się dla niego zapleczem organizacyjnym. - Wpływa dużo zaproszeń, prośby o spotkania z przedstawicielami z zagranicy - dodała. Zaznaczyła, że do tej pory było w zwyczaju, że prezydenci elekci mieli do dyspozycji takie miejsce i "jest wola ze strony kancelarii prezydenta Komorowskiego, by tak się stało".

Na pytanie, czy Andrzej Duda już jako prezydent będzie mieszkał w Pałacu Prezydenckim, Szydło odparła, że "są to decyzje jego i jego rodziny".

Poseł Szczerski koordynuje kontakty zagraniczne

Pytana, czy prezydent elekt spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, który w piątek złoży wizytę w Warszawie, odparła, że wszystkimi kwestiami dotyczącymi kontaktów zagranicznych zajmuje się poseł PiS Krzysztof Szczerski i "on to koordynuje". Każde zaproszenie, które w tej chwili się pojawia, wnikliwie analizujemy - dodała.

We wtorek po południu dojdzie do spotkania sztabu wyborczego Andrzeja Dudy i wstępnego podsumowania kampanii; jego współpracownicy mają dyskutować nt. działań Dudy jako prezydenta elekta. Wiadomo, że do 6 sierpnia Duda będzie chciał kontynuować spotkania z wyborcami.

ddbd282

Szydło zaznaczyła, że o składzie Kancelarii Prezydenta w odpowiednim czasie będzie informował sam Duda. - Jest wokół niego wielu ekspertów z różnych środowisk, ci, którzy pomagali mu w kampanii i tworzyli program. Wszystko w swoim czasie - powiedziała.

Poinformowała też, że mimo zakończenia kampanii sztab Dudy będzie dalej funkcjonował. - Będziemy dalej pomagali organizacyjnie panu prezydentowi - zapowiedziała.

ddbd282

Podziel się opinią

Share
ddbd282
ddbd282
Więcej tematów