Trwa ładowanie...
d2i2xlj

W sondzie TVP Info większość za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Ankietę skasowano

"Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?" - takie pytanie zadało TVP Info w sondzie do programu "Strefa Starcia". Wynik: 53 proc. odpowiedziało "tak", 47 proc. - "nie". Wyniki ankiety miały być pokazane w niedzielnym programie. Sondę jednak skasowano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sonda zniknęła z Twittera.
Sonda zniknęła z Twittera. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2i2xlj

"Strefa Starcia" to program TVP Info emitowany w niedzielne wieczory. Prowadzi go Michał Adamczyk. Na Twitterze przed programem pojawiają się sondy. Ich wyniki prowadzący przedstawia później na antenie.

Przed dzisiejszym programem zadano pytanie: "Czy akceptujesz możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne?". W ankiecie wzięło udział ponad 32 tys. internautów i większość odpowiedziała: "tak".

"Ten moment, gdy zdajesz sobie sprawę, że polska Telewizja Publiczna poda dziś wieczorem wyniki swojego sondażu, w którym na ten moment 53 proc. użytkowników jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne" - napisał na Twitterze dziennikarz Onetu Janusz Schwertner i zalinkował tweeta do sondy.

d2i2xlj

Niespełna dziesięć minut po wpisie dziennikarza sonda została skasowana. "TO JEST HIT. TVP Info zrobiło sondę: czy jesteś za adopcją dzieci przez pary homoseksualne. Obok była obietnica: wyniki podamy o 21:50. Wynik brzmiał: 53 proc. osób za adopcją dzieci przez homoseksualistów. Napisałem o tym, po czym... sonda została usunięta" - wskazał dziennikarz.

"Informacje o kupowaniu głosów"

"Strefa Starcia" na swoim profilu opublikowała oświadczenie: "W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odwzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli".

d2i2xlj

Sprawa jest szeroko komentowana na Twitterze.

d2i2xlj

Zobacz też:

Zmiany w zarządach TVP i Polskiego Radia

d2i2xlj

Makowski: ”Wiosenne porządki w TVP. Prezydent i premier stracili cierpliwość do Jacka Kurskiego”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2i2xlj

d2i2xlj
d2i2xlj
Więcej tematów