Trwa ładowanie...
zima

W sobotę nad ranem odnotowano w Polsce najniższą temperaturę tej zimy

W sobotę nad ranem odnotowano najniższą temperaturę tej zimy w Polsce - 33 stopni Celsjusza było w miejscowości Jabłonka w Małopolsce. Termometry w Katowicach pokazywały -29 st. C. Kolejnym najchłodniejszym miejscem w Polsce był Kasprowy Wierch, gdzie temperatura spadła do -27 st. C. Podobnie było w Suwałkach. W sobotę temperatura na minusie utrzyma się w całym kraju. Będzie pogodnie, choć miejscami poprószy śnieg.

Share
W sobotę nad ranem odnotowano w Polsce najniższą temperaturę tej zimy
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d154ous

W Zakopanem w sobotę nad ranem było -25 stopni Celsjusza. W Łodzi i w Krakowie minimalna temperatura wyniosła -23 st. C. W Lublinie i w Jeleniej Górze temperatura o poranku spadła do -22 st. C. Najwyższą temperaturę w sobotni poranek zanotowano na Wybrzeżu i na krańcach zachodnich, gdzie termometry pokazywały -9 st. C.

Mroźna sobota

W sobotę w większości kraju będzie zimno ale pogodnie. Miejscami poprószy śnieg. Opady wystąpią na zachodzie, na Pomorzu i w Wielkopolsce. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -15 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -4 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim.

Z powodu wychłodzenia zmarły 53 osoby

Jak podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w wyniku silnych mrozów w piątek zmarło 7 osób. Minionej doby temperatura dochodziła do minus 20 stopni, odczuwalna była jeszcze niższa.

Ofiary śmiertelne mrozów odnotowano w województwach: lubelskim, pomorskim, dolnośląskim, podkarpackim, świętokrzyskim i mazowieckim.

Od 1 listopada minionego roku z powodu wychłodzenia zmarły już 53 osoby.

d154ous

Podziel się opinią

Share
d154ous
d154ous
Więcej tematów