Trwa ładowanie...
d4ef8l0

W sierpniu zamkną siedem stacji metra w Warszawie

Remontów wakacyjnych ciąg dalszy. Kilka stacji metra zostanie w sierpniu zamkniętych na cały weekend. Decyzja ma związek z montażem linii prowadzących dla niewidomych. Prace obejmą aż siedem przystanków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sierpniu zamkną siedem stacji metra w Warszawie
(WawaLove.pl)
d4ef8l0

Wyłączenia z ruchu będą się odbywać wbrew wcześniejszym deklaracjom przedstawicieli ZTM-u - czytamy w serwisie Transport-publiczny.pl. Na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego na siedmiu stacjach I linii metra (Kabaty, Natolin, Imielin, Stokłosy, Ursynów, Służew oraz Świętokrzyska) będą montowane linie prowadzące.

To siedem równoległych listew ze stali nierdzewnej o wysokości o wysokości 4-5 mm. Podobne są zamontowane w środkowej części korytarzy II linii. Są punktem odniesienia dla osób niewidomych i niedowidzących, pozwalają też przejść po najkrótszej, możliwej trasie.

Podziel się

Jak informuje serwis, stacje mają być zamykane pojedynczo bądź parami w poszczególne weekendy sierpnia. Informacje te potwierdził Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM. Pierwsze utrudnienia już w weekend 1-2 sierpnia.

Według rzecznika, decyzję o zamknięciu stacji podjęło Metro Warszawskie. Chodzi o bezpieczeństwo pasażerów. Szczegóły utrudnień już wkrótce.

Zobaczcie też: Bohaterski kierowca ratuje bezbronne kaczuszki [WIDEO]

d4ef8l0

Podziel się opinią

Share

d4ef8l0

d4ef8l0
Więcej tematów