Trwa ładowanie...

W Polsce ukazał się poradnik, jak karać niemowlęta. "Szokująca instrukcja bicia"

"Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem" – to cytat z książki "Pasterz serca dziecka" chrześcijańskiego wydawnictwa Słowo Prawdy, która ukazała się na polskim rynku. – To szokująca instrukcja bicia niemowląt – mówi psycholożka Magdalena Komsta.

W Polsce ukazał się poradnik, jak karać niemowlęta. "Szokująca instrukcja bicia"Źródło: East News
d2mr292
d2mr292

Wydawnictwo Słowo Prawdy wprowadziło na polski rynek poradnik dla rodziców "Pasterz serca dziecka". – Screeny z książki wysłała mi czytelniczka mojego bloga. Jest wierząca, ale jest też myśląca i była porażona opisami kar, które były stosowane na ośmiomiesięcznym niemowlęciu – mówi nam Magdalena Komsta, autorka bloga Wymagajace.pl.

Psycholożka opublikowała w internecie fragmenty poradnika. Zamierza wystąpić w tej sprawie do Rzecznika Praw Dziecka. – Mało co jest mnie w stanie zdziwić, ale fragmenty tej książki mnie zszokowały. Przecież bicie dzieci, a tu jest mowa wręcz o niemowlętach, ma bardzo zły wpływ na ich psychikę – mówi Magdalena Komsta.

W poradniku możemy przeczytać przykładowy dialog z ojcem.
"Upewnij się, że dziecko rozumie, co złego zrobiło. To często zajmuje trochę czasu. Często też dzieci będą się starały za wszelką cenę ukryć prawdę, posuwając się nawet do kłamstwa. Rozmowa może wtedy wyglądać tak:

d2mr292

- Tatuś kazał ci pozbierać zabawki, prawda?
- Tak
- Nie zrobiłeś tego, co kazałem.
- Tak.
- Wiesz, co tatuś musi teraz zrobić. Muszę dać ci klapsa."

I dalej: "powiedz dziecku, ile klapsów otrzyma. (…) Usuń rzeczy, które mogą zneutralizować karę (pielucha, kalesony itp.). Zaraz po wykonaniu kary załóż odzież z powrotem. Najlepiej, jeżeli dziecko położysz na swoich kolanach zamiast na krześle czy łóżku".

A gdy maluch się buntuje: "Buntem mogą być protesty niemowlaka przed zmianą pieluchy, albo usztywnianie się, gdy chcesz posadzić je na kolanach. Procedur karania jest zawsze taka sama". Autor książki ostrzega też, że "niektórzy są nawet gotowi donieść policji, że sprawiasz swoim dzieciom lanie".

- Na szczęście w Polsce rośnie świadomość tego, jak zły wpływ na dzieci ma bicie i że klaps też jest przemocą. Konsultuję się z prawnikami w sprawie tego, jak można zareagować na tę publikację - mówi psycholożka.

d2mr292

Wydawnictwo wstrzymuje sprzedaż poradnika "Pasterz serca dziecka"

Poprosiliśmy wydawnictwo Słowo Prawdy o komentarz do ich publikacji. - Z powodu dużych kontrowersji wokół tego tytułu dyrektor podjął decyzję o tymczasowym wstrzymaniu sprzedaży książki, do czasu podjęcia decyzji co do dalszych jej losów. Decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych tygodni na podstawie analizy zarzutów i treści książki zamiast na podstawie emocji - mówi nam pracownik wydawnictwa.

Słowo prawdy to organ należący do Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP. "Istniejemy na rynku od 1925 roku i nieprzerwanie publikujemy książki, których celem jest lepsze poznanie Boga, zrozumienie Jego istoty, rozwijanie się w swej wierze i ciągłe doskonalenie" – czytamy na stronie wydawnictwa.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?

d2mr292
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mr292
Więcej tematów