Trwa ładowanie...
d4bcf4r
d4bcf4r

W podziemiach gliwickiego ratusza powstanie restauracja

Gliwiccy urzędnicy od dwóch lat poszukiwali nowego najemcy, który odpowiednio zagospodaruje ratuszowe podziemia. W końcu znaleźli, okazuje się, że powstanie tam restauracja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4bcf4r

Gmach ratusza w Gliwicach powstał w XV wieku, jednak jego podziemia mają jeszcze dłuższą historię. Po wielkim pożarze w czasach średniowiecza zachowały się tylko piwnice, a w nich pozostałości murów poprzedniego budynku. Całość jest wpisana do rejestru zabytków.

Przez lata w podziemiach działała kawiarnia, po jej zamknięciu pojawił się klub muzyczny. Jednakże ten biznes też upadł i piwnice stały puste.

Od dwóch lat urzędnicy szukali nowego najemcy na niszczejące zabytkowe wnętrza. I w końcu się udało. W trzecim przetargu znalazł się chętny, który wynajmie piwnice wraz z arkadami. Cała przestrzeń przeznaczona na wynajem ma 376 metrów kwadratowych.

d4bcf4r

- Miasto ogłosiło przetarg, warunkiem wynajmu było podjęcie tam działalności restauracyjnej - tłumaczy w rozmowie z WP.PL Marek Jarzębowski, rzecznik Urzędu Miasta w Gliwicach. - Chcemy kontynuować tradycję, w podziemiach zawsze były knajpki i restauracje - dodaje.

W przetargu wzięły udział dwie firmy. Co ciekawe, jedną z nich była spółka, która wygrała poprzedni, unieważniony przetarg. Tym razem przegrała.

Licytację ustną wygrała gliwicka firma, Madrush, która została zarejestrowana na początku maja tego roku.

- Stawka wyjściowa wynosiła 15 zł, Madrush wygrał z ceną 34 zł netto za metr kwadratowy. Firma wpłaciła już wadium, czekamy na podpisanie umowy - mówi rzecznik.

Miasto podpisze umowę z nowym najemcą na 10 lat. Od momentu podpisania umowy Madrush będzie miał aż 150 dni na rozpoczęcie działalności. Tyle czasu Gliwice dają firmie na wyremontowanie zabytkowych podziemi

d4bcf4r

Podziel się opinią

Share

d4bcf4r

d4bcf4r
Więcej tematów