Trwa ładowanie...
d1xly10

W piątek Sejm zajmie się wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło

Sejm rozpatrzy wniosek PO o tzw. konstruktywne wotum nieufności na najbliższym posiedzeniu Sejmu - w piątek. Debata ma rozpocząć się o godz. 9. O godz. 12 ma odbyć się głosowanie nad wnioskiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek Sejm zajmie się wnioskiem o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1xly10

Informację o terminie rozpatrzenia wniosku Platformy Obywatelskiej podał portal 300polityka.pl. Wcześniej o termin debaty na temat wniosku PO pytana była w radiowej Trójce wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Miałam nadzieje, że odbędzie się na najbliższym posiedzeniu Sejmu, ale jeszcze nie ma tego w porządku obrad. Dopiero jutro rano zbiera się Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów; może wtedy ta decyzja zapadnie - odparła posłanka PO.

Wniosek Platformy dotyczący wotum nieufności dla rządu liczy - wraz z uzasadnieniem - 35 stron i szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Wotum nieufności wobec rządu. Platforma Obywatelska złożyła wniosek

Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie. PiS dysponuje w Sejmie samodzielną większością 234 głosów. Platforma podkreśla, że celem wniosku jest przede wszystkim debata na temat polityki PiS.

Źródło: 300polityka.pl, WP

d1xly10

Podziel się opinią

Share
d1xly10
d1xly10
Więcej tematów