Trwa ładowanie...
d2k4m0c
d2k4m0c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W piątek rano odloty polskiej delegacji na pogrzeb Papieża

W piątek rano z Warszawy wystartują trzy
samoloty z polskimi delegacjami udającymi się na uroczystości
pogrzebowe Jana Pawła II. Do Rzymu polecą: specjalny samolot z
prezydentem na pokładzie, samolot rządowy oraz wyczarterowany od
LOT-u samolot z posłami i senatorami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2k4m0c

Prezydent Aleksander Kwaśniewski poinformował, że oficjalna polska delegacja, udająca się do Rzymu na pogrzeb Jana Pawła II, będzie liczyła 10 osób. Członkowie delegacji podczas uroczystości pogrzebowych będą obecni w Bazylice św. Piotra.

W skład oficjalnej delegacji wchodzą: prezydent z małżonką, premier Marek Belka, marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz, marszałek Senatu Longin Pastusiak, były prezydent Lech Wałęsa z małżonką, były premier Tadeusz Mazowiecki, były marszałek Sejmu Wiesław Chrzanowski i była premier, obecnie ambasador Polski w Watykanie Hanna Suchocka.

Samolotem, którym odleci prezydent, udadzą się do stolicy Włoch także Pastusiak, wicemarszałek Senatu Jolanta Danielak, Mazowiecki oraz Chrzanowski. Odlot tego samolotu, jak podano w Kancelarii Prezydenta, przewidziano około godz. 4.00.

d2k4m0c

Samolotem rządowym, w towarzystwie premiera Marka Belki, do Rzymu podróżować będzie Cimoszewicz, wicemarszałkowie Sejmu oraz Lech Wałęsa. Odlot samolotu rządowego przewidziano na godz. 4.15.

W uroczystościach pogrzebowych weźmie ponadto udział około 240- osobowa delegacja polskiego Sejmu i Senatu. Wyczarterowany od LOT- u samolot z parlamentarzystami wylatuje do Rzymu z lotniska Okęcie w piątek o godz. 3.45. Koszty związane z wyjazdem poniosą wyjeżdżający posłowie i senatorowie.

Uroczystości pogrzebowe w Watykanie rozpoczną się w piątek o 10.00.

Podziel się opinią

Share

d2k4m0c

d2k4m0c
d2k4m0c
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów