Trwa ładowanie...
d4f0n2a
d4f0n2a

W Paktii znaleziono ważne dokumenty al-Qaedy

Amerykańskie oddziały, przeszukujące rejon afgańskiej prowincji Paktia, gdzie w marcu prowadzona była operacja "Anakonda", znalazły w opuszczonych bunkrach terrorystów ważne dokumenty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4f0n2a

Jak informował w poniedziałek w podkabulskiej bazie Bagram rzecznik sił USA, kapitan Steven O`Connor, oprócz dokumentów przejęto także znaczące dane, poszukiwane przez wywiad. Rzecznik nie podał bliższych szczegółów, informując jedynie, iż amerykańscy żołnierze kontynuują przeszukiwania dawnych bunkrów al-Qaedy i talibów.

W niedzielę z trwającej sześć dni misji w dolinie Zawar Chili powrócił do Bagram inny oddział amerykańskich żołnierzy z 101. Dywizji Powietrznej USA. Z ich relacji wynika, że na miejscu odkryto cały system ufortyfikowanych jaskiń. Część z nich miała stalowe sufity. W strefie znaleziono także kilka arsenałów al-Qaedy z zapasami broni i amunicji. Także przejęto pewne dokumenty.

Rejon Paktii był w marcu celem wielkiej operacji wojskowej, prowadzonej wspólnie przez siły amerykańsko-afgańskie a opatrzonej kryptonimem "Anakonda". Operacja doprowadziła do wyparcia niedobitków al-Qaedy i talibów z kryjówek, położonych wysoko w górach. (jask)

d4f0n2a

Podziel się opinią

Share

d4f0n2a

d4f0n2a
Więcej tematów