Trwa ładowanie...
de9eqrd

W Olsztynie wręczono nagrody teatralne "Kreacje 2002"

Na zakończenie X Olsztyńskich Spotkań Teatralnych wręczono nagrody "Kreacje" dla najlepszych aktorów i aktorek sezonu teatralnego 2001/2002.

de9eqrd

Podczas jubileuszowych X Olsztyńskich Spotkań Teatralnych na scenie Teatru Dramatycznego im. Stefana Jaracza w Olsztynie wręczono "Kreacje". Za najlepszą aktorkę teatru olsztyńskiego uznano Katarzynę Kropidłowską, którą doceniono za rolę Ismeny w "Antygonie" Sofoklesa. Wśród mężczyzn "Kreację" otrzymał Jerzy Lipnicki za odtworzenie roli Tyrewiasza, również z "Antygony".

Jednocześnie przyznano nagrodę Kapituły, w skład której weszli widzowie przychodzący do olsztyńskiego teatru na wszystkie przedstawienia premierowe. Za swoją pracę otrzymała ją aktorka i suflerka, Anna Lipnicka.

X Spotkania Teatralne w Olsztynie obejrzało blisko 6 tys. widzów. Na scenie wystąpił m.in. z Warszawy: Teatr Narodowy, Powszechny i Ateneum, Teatr Witkacego z Zakopanego, Scena Plastyczna KUL-u, a także teatr "Globe" z Nowosybirska. Z Rzymu przyjechał teatr "Yaaled", natomiast z Kaliningradu Jewgienij Griszkowiec, który wystąpił na deskach z monodramem. (mag)

de9eqrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de9eqrd
Więcej tematów