Trwa ładowanie...

W nocy przez Polskę przejdą burze. Na radarze burz możesz sprawdzić, gdzie jest burza

W ostatnich dniach przez Polskę przechodzą gwałtowne burze. Noc z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) będzie burzowa.

Share
W nocy przez Polskę przejdą burze. Na radarze burz możesz sprawdzić, gdzie jest burza
Źródło: Pixabay
d2jqlex

Gdzie jest burza? W nocy będzie burzowo

Tylko na południowym zachodzie i zachodzie kraju nie prognozuje się burz, na pozostałym obszarze są one prawdopodobne. Nadal też utrzymuje się ryzyko lokalnych opadów, nawet do 50 mm, szczególnie w rejonie centrum i części północy kraju.

"Burzom mogą towarzyszyć opady gradu do 2-3 cm średnicy, głównie początkowo. Lokalnie nie można wykluczyć także nawałnicowych porywów wiatru, do 80-90 km/h” – podaje IMGW.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarstwa Wodnego, największe sumy opadów burzowych, liczone od rana, wystąpiły w następujących miejscowościach: Teofilów (woj. łódzkie) – 48,2 mm (47,5 mm w ciągu 2 godzin), Kaszuny (woj. warmińsko-mazurskie) – 36,3 mm (25,4 mm w ciągu godziny), Marianowo (woj. podlaskie) – 27,8 mm (17,3 mm w ciągu godziny).

d2jqlex

Największe ryzyko niekorzystnych zjawisk atmosferycznych będzie przypadać na pierwszą połowę nocy. Wówczas będą im towarzyszyć głównie ulewne deszcze.

"Znad Ukrainy i Litwy wkraczają kolejne strefy burz, których największym zagrożeniem nadal pozostają ulewne opady deszczu. Burze te mogą jeszcze pozostawać aktywne w pierwszej połowie nocy, jednak natężenie zjawisk z nimi związanych będzie się stopniowo zmniejszać” – dodają meteorolodzy z IMGW.

Gdzie jest burza? Śledź radar burz

Burze można śledzić na mapach burzowych. Są to tzw. radary burz. Dzięki nim w każdej chwili można sprawdzić, gdzie jest burza. Radar burz na bieżąco przedstawia aktualne zjawiska. Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie jest burza, gdzie aktualnie grzmi i są błyskawice, możesz sprawdzić radar burz np. na blitzortung.org.

Zobacz także: Cezary Tomczyk: Andrzej Duda jest dzisiaj w stanie zrobić dużo za uścisk ręki prezydenta Trumpa

d2jqlex

Podziel się opinią

Share
d2jqlex
d2jqlex
Więcej tematów